Ana SayfaBelediyeOrdu Büyükşehir Belediyesi gazilerin talebini yerine getirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi gazilerin talebini yerine getirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi gazilerin talebini yerine getirdi..

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Kaymakamlığı iş birliğinde hazırlan Türk bayrağı birçok mahallenin merkezi konumunda bulunan Kökenli Mahallesi’nde göndere çekildi.

Altınordu ilçesine bağlı Kökenli Mahallesi’nde çevre mahallelerden de görünen bir konuma Gaziler Derneği önerisi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Kaymakamlığı iş birliğinde dev Türk bayrağı asıldı. Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopter kazasında şehit olan 11 askerin hüznüyle duygusal bir tören gerçekleştirildi.

11 ŞEHİDİMİZİN HÜZNÜNÜ YAŞIYORUZ

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, 11 şehidi toprağa vermenin hüznünü yaşadıklarını söyledi. Şehitlerin anısına Türk bayrağının birçok mahalleden göründüğünü ifade eden Alp, “Kökenli Mahallemizde birçok mahallemizden de görünebilecek olan Türk bayrağımızı göndere çektik. Aziz şehitlerimiz için oldukça anlamlı bir çalışma yapıldı. 11 şehidimizi toprağa verdiğimiz bugünde göndere çektiğimiz bayrağımız gerçekten büyük anlam ifade ediyor” dedi.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Törende konuşan Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, “Geçtiğimiz hafta Gaziler Derneğini ziyaretimizde Dernek Başkanımızın böyle bir talebi vardı. Bu talebi zaman kaybetmeden yerine getirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. 1 hafta gibi kısa sürede bayrağımızı göndere çektik. Bayrak, birliğimizi, dirliğimizi, vatanımızı ve bu toprakların nasıl vatan yapıldığının bir ifadesidir. Bayrak sevgisini 7’den 70’e her kesime iletilebilmesi için bu tarz girişimlerin önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Ayrıca, dün yaşanan elim bir helikopter kazasında şehit olan komutanlarımız ve Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Türk bayrağının göndere çekilmesi için düzenlenen törene Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, daire müdürleri, birim amirleri, askerler ve mahalle sakinleri katıldı.

Özelkalem Dergisi’ni okumak için

 ►Abone ol

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler