Parti Genel Merkezinde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, seçim ve itiraz süreci ile ilgili ifadelerde bulundu. Güvencenin Yüksek Seçim Kurulu olduğundan bahsetti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında 31 Mart seçimlerinin yalnızca kampanya sürecinde olan gelişmelerle değil, seçimler bittikten sonra itiraz sürecinde yaşanan durumlarla da Türkiye’de en çok dillendirilen, seçimlerden birisi olduğunu dile getirdi.

“Güvence YSK’dır”

Öztrak, YSK ile ilgili olarak, “Ülkemizde seçim ve itiraz sürecinin güvencesi Yüksek Seçim Kuruludur. YSK’ya itiraz elbette haktır. Biz sayımdan değil, sayımın kötü niyetle ve hukuksuz bir şekilde talep edilmesinden ve YSK’nın bu hukuksuzluğa yol vermesinden rahatsızız” ifadelerini kullandı. 

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

Öztrak, İstanbul’a dair gelen verileri dair ifadelerde bulundu. “İstanbul’da 31 bin 186 sandığın 15 bin 209’unda yeniden sayım işlemi bitmiştir. YSK’nın son verilerine göre ise Binali Yıldırım’ın aldığı oy 4 milyon 153 bin 582’dir. Ekrem İmamoğlu’nun aldığı oy ise 4 milyon 171 bin 501’dir. Ekrem İmamoğlu 17 bin 919 oy farkıyla öndedir. Kalan sandık sayısı da mevcut sayım da sistemde bir hata olmadığını ve normal koşullarda bu farkın kapanamayacağını göstermektedir” diye konuşan Öztrak, egemenliğin YSK’ya değil, kayıtsız şartsız millete ait olduğunun vurgusunu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP’li Serdar Sandal coşkuyla karşılandı