Ana SayfaBaşkanlarCHP İmamoğlu'nun Adaylığını Açıkladı: İstanbul’u Yeniden Kazanacağız

CHP İmamoğlu’nun Adaylığını Açıkladı: İstanbul’u Yeniden Kazanacağız

CHP, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden adaylığı için lansman düzenledi. “İstanbul’a Hizmette Tam Yol İleri” sloganı ile düzenlenen lansmanın açılış konuşmasını CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik yaptı. Çelik, “İstanbul’u yeniden kazanacağız. Bunu İstanbul İttifakıyla başaracağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise “Burada iki büyük ailenin temsilcileri var. Birisi Cumhuriyet Halk Partisi ailesidir, diğeri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu iki ailenin ortak bir çocuğu var: Tayfun Kahraman. Burada Tayfun Kahraman nezdinde, Can Atalay’ı, Osman Kavala’yı, Çiğdem Mater’i selamlamak isterim” diye konuştu.

Özel’in ardından kürsüye çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Artık İstanbul senin. O, ‘İstanbul benim’ diyen tek kişiden kurtuldu. İstanbul 16 milyonun, İstanbul herkesin” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL: YENİDEN 5 YIL

ozel

İl Başkanı Çelik’in ardından konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel şunları söyledi:

“Napolyon’un ‘bana dünyayı verseniz onu başkent yaparım’ dediği şehirde, Fatih Sultan Mehmet’in çağ açıp çağ kapattığı şehirde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkenin ziyneti dediği şehirde beş yıldır hizmet veren Ekrem İmamoğlu’nun yeniden beş yıl hizmet vermesi için bir aradayız.” dedi.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’U YENİDEN KAZANACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Özel’in ardından sahneye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çıktı. İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Her türlü engele rağmen az zamanda çok ve büyük işler başardık. Bunca engele rağmen başardıklarımız bize güven ve cesaret veriyor. Bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için karşınızdayım. İstanbul olarak hep birlikte başarmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2024’te İstanbul’u yeniden kazanacağız. Hizmet ürettik, tecrübe kazandık. Artık küçüldükçe küçüldü o engelleme refleksleri. Toza dönüştü, görmüyoruz onları artık. Başarıya nasıl ulaşacağımızı artık çok daha iyi biliyoruz. Önümüze çıkarılan zorlukları aşa aşa ustalaştık. İstanbul başardı. Artık İstanbul senin. O, ‘İstanbul benim’ diyen tek kişiden kurtuldu. İstanbul 16 milyonun, İstanbul herkesin.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla