Ana SayfaBaşkanlarCumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Dahil 26 Şehrin Adaylarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Dahil 26 Şehrin Adaylarını Açıkladı

Türkiye, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti’nin İstanbul dahil 26 il için belirlediği adayları resmen duyurdu. İşte 26 ilin adayları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde: “Yeniden İstanbul. Hazır mıyız? Sevgili İstanbullular, kıymetli hanımefendiler, sevgili genç kardeşlerim, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizlere kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. 81 vilayetimizin tamamındaki teşkilat mensuplarımıza selamlarımı iletiyorum.”

“ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA ADAYLARIMIZI BELİRLEDİK”

manset

Bugün burada 31 Mart 2024 seçimlerinde partimizi temsil edecek 11 büyükşehir ve 15 şehir adayımızı açıklamak üzere bir aradayız. Mahalli seçim sürecinin bu ilk tanıtım toplantısında adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. AK Parti ülkemizde istişare kültürünün uygulandığı tek siyasi partidir. Araştırmalar değerlendirmeler sonunda adaylarımızı belirledik. Elbette bu konuda da eksiğimiz olabilir ama bu şehirlerimiz için en hayırlısını istediğimizden hiç kimse şüphe etmesin. Esasen bizim belediyecilikteki müptesebatımız yeni değildir. 30 yıllık birikim ve donanıma sahibiz. Biz rüştümüzü önce yerel yönetimlerde ispat ettik. Türkiye’de belediyecilik anlayışında yepyeni bir çığır açtık. Elde ettiğimiz başarılarla ülke yönetimine talip olduk. Ülkemizin eksiklerini de tamamlamak için harekete geçtik. İstanbul çöp, çukur, çamur olarak tanımlanmıyor muydu?

“DONANIMLI ADAYLAR SEÇTİK”

Bunlardan İstanbul’umuzu nasıl temizlediysek şimdi de tüm Türkiye’de bu temizlik için yola çıktık. Karşımda şu an bir slogan var; Yeniden İstanbul, Yeniden AK Parti… Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız. Amacımız 31 Mart 2024 seçimleri için milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla yola çıkmaktır. Eser siyaseti hizmetlerimizi belediyecilikle tamamlamadan eksik kalacağına inanıyoruz. Hatta muhalefet partilerinin yönetiminin kötü olmasının da faturasını biz ödemek mecburiyetinde kalıyoruz. Ülkemizi ve şehirlerimizi böyle bir iklimle karşı karşıya bırakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Adayları tespit ederken şehirlerin her anında yanında olacak donanımlı adaylar seçtik.

Adayları açıklanan büyükşehirler:

İstanbul – Murat Kurum

Kocaeli – Tahir Büyükakın

Eskişehir -Nebi Hatipoğlu

Bursa – Alinur Aktaş

Denizli – Osman Zolan

Balıkesir – Yücel Yılmaz

Aydın – Mustafa Savaş

Samsun – Halit Doğan

Erzurum – Mehmet Sekmen

Muğla – Aydın Ayaydın

Ordu – Mehmet Hilmi Güler

Adayları açıklanan diğer iller:

Artvin – Mehmet Kocatepe

Giresun – Aytekin Şenlikoğlu

Elazığ – Şahin Şerifoğlulları

Edirne – Belgin İba

Düzce – Faruk Özlü

Bitlis – Nesrullah Tanğlay

Bingöl – Erdal Arıkan

Çanakkale – Jülide İskenderoğlu

Çankırı – Hüseyin Filiz

Kastamonu – Tahsin Babaş

Rize – Rahmi Metin

Sinop – Yakup Üçüncüoğlu

Tokat – Eyüp Eroğlu

Yalova – Mustafa Tutuk

Isparta – Şükrü Başdeğirmen

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla