CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin İBB Başkan adayı olarak, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kararlaştırdıklarını belirtti.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, adaylık için kararlaştırılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Canpolat ve Ekrem İmamoğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının duyurulduğu basın toplantısının yapıldığı salona birlikte geldi. Salondakiler, Canpolat ve İmamoğlu’nu alkışlarla karşılarken, “Örgüt seninle, İmamoğlu ilerle” şeklinde slogan attı.

“Adayımız İmamoğlu’dur”

Canpolat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş’ın görev süresi dolmadan görevinden ayrılması nedeniyle büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yapılacağını dile getirdi. Canpolat, CHP’nin adayının uzun bir çalışma sonucu belirlendiğini, grup yönetiminin, belediye başkanlarının görüşlerinin alındığını anlattı. Canpolat, CHP’nin İstanbul’daki 14 belediye başkanının ve grup yönetimindeki onlarca kişinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapabilecek bilgiye, beceriye ve donanıma sahip olduğunu kaydetti. Canpolat, “Arkadaşlarımızın önerisi doğrultusunda, Genel Başkanımızın takdiri üzerine İstanbul’da boşalan belediye başkanlığı için adayımız Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’dur” dedi.

“Önce insan diyen yönetim vaat ediyorum”

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da kendisini adaylığa layık gördüğü için Kemal Kılıçdaroğlu’na, partinin yöneticilerine, İstanbul milletvekilerine, meclis üyelerine, belediye başkanlarına teşekkür etti. İmamoğlu, “Benim İstanbul’a çok basit bir vaadim var. Ben, İstanbul’a özenli bir yönetim vaat ediyorum. Büyük ya da küçük demeden İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. İnsanlara değer veren, insana özen gösteren ve ‘önce insan’ diyen, ayrımcılık yapmaksızın tüm İstanbullulara aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum. Ben İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. İstanbul’un toplumsal ve kültürel çeşitliliğini, canlılığını koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim vaat ediyorum” diye konuştu.

İnceleyin:  Bursa halkından Kral Lear'a yoğun ilgi

İmamoğlu, İstanbul’u İstanbullularla birlikte İstanbul’dan yönetmenin sözünü verdiğini aktardı. İmamoğlu, “Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. Hangi partiden olursa olsun belediye meclisimizin bütün üyelerine artık İstanbul’u İstanbullularla İstanbul’dan yönetme iradesini ortaya koymaya davet ediyorum. İstanbul’da kadınların, çocukların, engellilerin ve her kesimden İstanbullunun kendini özgür, mutlu ve huzurlu hissettiği ve seslerinin dinlendiği bir yönetim vaat ediyorum. Benim hayalimdeki İstanbul, sadece insanlara değil, sokak hayvanlarına ve doğal yaşama da özen gösteren bir İstanbul’dur” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları