FOTO 2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Mutlu Yuva Derneği arasında yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların sosyal hayata uyumunun daha iyi sağlanması hedefiyle protokol imzalandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Mutlu Yuva Derneği arasında imzalanan protokol ile yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların sosyal hayata uyumu daha iyi sağlanacak. Türkiye’de yetim, öksüz, kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklar için hizmet veren Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlığında kurulan Mutlu Yuva Derneği ile Büyükşehir Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Mutlu Yuva Şanlıurfa Şube Başkanı ve TBMM İdare Amiri AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan imza koydu.

Mutlu Yuva ile topluma kazandırılacaklar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Şanlıurfa’da da bakıma muhtaç, yetim ve aile arayan birçok ferdimiz var. Derneğin amacı, korunmaya muhtaç olan çocuklarımızı, ailelere ve topluma kazandırmak. Ülkemizde aile müessesini bilimsel ve kültürel yoldan geliştirerek sağlamlaştırmak. Ailelerin korunmaya muhtaç çocukların problemlerine eğilmesini sağlamak. Prof. Dr. Nevzat Tarhan tüm programlarında eğitici, öğretici ve toplum yararına çalışan bir bilim insanımız” dedi.

Şanlıurfa’da 14 ev kurulması hedefleniyor

Özcan ise, derneğin 2020 yılında Türkiye’nin 6 ilinde teşkilatlanarak faaliyete başladığını söyledi. Şanlıurfa Şubesi’nin 1,5 yıl önce açıldığını anlatan Özcan, “Hedefimiz; Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile birlikte bakıma muhtaç çocuklarla ilgilenmek. Şanlıurfa’da 14 ev hedefimiz var. İlerleyen zamanlarda bu rakamı daha da yükselteceğiz. Çocuklarımızı maddi ve manevi olarak destekleyeceğiz. Psikologlarımız, çalışanlarımız ve gönüllülerimiz var. Türkiye’nin birçok ilinde sosyal belediyecilik anlamında yapılan hizmetler var” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şanlıurfalı ses sanatçısı Abdullah Uyanık dualarla anıldı