Adana’da 20’ncisi düzenlenecek geleneksel “Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali”, 27 Mart’ta tiyatroseverlerle buluşacak.

Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bu yıl da 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak. 30 Nisan’a dek sürecek festivalde 24’ü yerli, 6’sı yabancı, 30 oyun sahnelenecek. Merhum işadamı Sakıp Sabancı’nın emaneti olarak gelenekselleşen ve Sabancı Vakfı ile Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen festival, Küba’dan gelen Havana Compas Dans Tiyatrosu’nun ‘Küba, Perküsyon ve Dans’ isimli gösterisi ile başlayacak.

“20 yaşına ulaşmasından mutluluk duyuyoruz”

Festivalin tanıtımı, Adana Devlet Tiyatrosu Fuaye Salonu’nda gerçekleştirildi. Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan, “Halk danslarından tiyatroya, sinemadan arkeoloji ve müziğe pek çok alanda yürüttüğümüz çalışmalar içinde bu festivalin özel bir yeri bulunuyor. Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivalinin 20 yaşına ulaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sabancı Vakfı olarak, ülkemizin kültür-sanat hayatına böyle bir festival kazandırmanın ve kesintisiz olarak 20 yıldır sürdürmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ise, “Her yıl olduğu gibi ülkemizin önemli tiyatro topluluklarını ve dünyadan seçkin tiyatro eserlerini Adana halkı ile buluşturacağız. Bu önemli kültür etkinliğinin yıllardır Adana’da düzenlenmesi kuşkusuz ki Sabancı ailesinin
değerli katkıları ile olmaktadır” diye konuştu.

Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sevinç Gediktaş da, festival biletlerinin 18 Mart’ta satışa sunulacağını aktardı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Aşkın Müziği” İzmir'i salladı