Mardin Büyükşehir Belediyesince açılan meslek edindirme kurslarından bugüne kadar 47 bin kadın faydalandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınlar için meslek edindirme kursları açtı. Belediye tarafından kadınların meslek edinerek ev ekonomisine katkıda bulunmaları için Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın bünyesinde Meslek Eğitim Merkezi (MARMEK) oluşturuldu.

MARMEK’te kadınlar için takı tasarımı, ahşap ve tekstil gibi alanlarda kurslar düzenleniyor. Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, belediye olarak kadınların, gençlerin, öğrencilerin ve engellilerin ihtiyaçlarını karşılamaya önem verdiklerini aktardı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kadınlarımız burada kurslarına devam ederken çocukları da açtığımız kreşte emin ellerde eğitim alıyorlar. Hem kursiyerlerimiz rahat ediyor hem de çocukları. Burada kurslarını tamamlayan kursiyerlerimizin işe girme konusunda kendilerine yardımcı olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak inşallah bu şekilde eğitim öğretime de katkıda bulunacağız. dedi.

Yaman, kadınların, el emeği göz nuru ile ortaya koydukları ürünlerin, belediye tarafından açılan AMBER’de satışa sunulduğunu kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mardin Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirdi