Ana SayfaBaşkanlarÜsküdar'da drone festivali

Üsküdar’da drone festivali

Üsküdar’da ilk kez düzenlenen drone festivali heyecanlı ve eğlenceli anlara sahne oldu. Süper hızlı drone’lar ile güvenli pistte yarış yapan lisanslı pilotlar, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Yoğun ilgi gösterilen festivalde birbirinden farklı robotik ürünler ve ekipmanlar da gençlerle buluştu.

drone festivali

Jet drone’lar nefes kesti

Üsküdar Belediyesi, düzenlediği drone ve robotik festivali ile gençleri teknolojiyle buluşturarak bambaşka bir deneyim yaşattı. “Mutluluktan uçuracak” sloganıyla Çavuşdere Kapalı Spor Salonunda düzenlenen festivale katılım oldukça yoğundu. Festivalde yerli ve yabancı birçok lisanslı drone yarış pilotu müthiş bir performans ortaya koydular. 1.5 saniyede 0’dan 200 km hıza ulaşan süper jet drone’ların yarışı özel güvenlik önlemi alınan pistte yapıldı.

drone festivali 2

Dev ekranlardan canlı yayınların yapıldığı festivalde, katılımcılara teknik eğitimler verilerek, drone simülatörü, 3D maker, segway deneyim parkuru oluşturuldu. Ulusal ve uluslararası 50 pilot ve 25 eğitmenden oluşan ekip hünerlerini genç izleyicilere sergiledi. Katılımcılar drone yarışlarına, co-pilot olarak katılma şansı da yakaladılar. Festivalde nefes kesen drone yarışının yanı sıra birbirinden farklı robotlar ve ekipmanlar da görücüye çıktı.

 

simülatör“Drone’lar hayatımızı kolaylaştırmalı”

Festivalin açılışında konuşun Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, teknolojik bir gelişme olan drone’ların artık hayatın bir parçası haline geldiğini söyledi. Drone’ların çok farklı kullanım alanları olduğuna değinen Türkmen, kimileri için hobi, kimileri için şov kimileri için ise günlük hayatın olağan bir parçası olduğunu anlattı. Drone’ların askeri alandaki önemine de değinen Hilmi Türkmen, “Bizler de Üsküdar Belediyesi olarak gençlerimizi bu teknoloji ile daha yakından tanıştırmak hem de bu işin bilimsel yönünü bilerek işin detaylarını anlayarak öğrenerek daha yakından tanısınlar diyerek iki gün boyunca bu drone’larla buluşturmak istedik” sözleri ile etkinliğin amacını anlattı. Bununla birlikte drone teknolojisini salt bir şov ya da eğlence aracı olarak görmediklerini belirten Türkmen daha çok bu teknolojinin hayatı kolaylaştırıcı yönünü önemsediklerinin altını çizdi.

drone festivali genel

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler