Antalya’da düzenlenen Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda Emine Arslan (30) dünya şampiyonu oldu. Emine Arslan 70 ülkeden 1250 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun son gününde Rus rakibi Alena Bashmakova ile karşılaştı. Bağcılar Belediyesi çalışanı milli sporcu, full contact 52 final maçında rakibini  2-1 yenerek dünya şampiyonluğuna ulaştı. Ringde büyük sevinç yaşayan Emine, gözyaşlarına hakim olamadı. Emine birincilik başarısını salonda Türk bayrağıyla tur atarak kutladı.

İşsiz kaldı, vazgeçmedi

Türk Bayrağını uluslararası platformda en yüksekte dalgalandıran ve İstiklal Marşı’mızı okutan dünya şampiyonu Emine’nin tekstil atölyesinde zorlu şartlarda başlayan hikayesiyle herkese örnek oldu. Spor yapan arkadaşlarına özenerek 23 yaşında kick boksa başlayan Emine, kısa sürede pek çok başarıya imza atarak milli sporcu oldu. İş sonrası antrenman salonlarına koşarak gittiği zorlu yıllara rağmen birçok başarı elde eden milli sporcu, kimi zaman antrenmanlara izin vermeyen iş yeri sahipleri yüzünden işsiz kaldı. Asla vazgeçmeyen ve büyük bir azimle antrenmanlarına devam eden başarılı sporcu Türkiye şampiyonlukları kazanıp birçok Uluslar arası müsabakada derece alarak Türk bayrağını dalgalandırmayı başardı. Bağcılar Belediyesi,Türkiye’nin gururu olan Emine için Bağcılar Gençlik Merkezi’nde antrenmanlarını daha rahat yapma olanağı olan bir iş imkanı sağladı.emine arslan 1 

Emine sözünü tuttu

Çalıştığı tekstil atölyesinde spora zaman bulamayan Kick Boks’çu Emine Arslan, kendisine spor yapma olanağı olan bir iş imkanı sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya verdiği sözünü tuttu. “Bir gün mutlaka dünya şampiyonu olacağım” diyerek büyük bir azimle çalışan Arslan, 70 ülkeden 1250 sporcunun katıldığı turnuvada rakiplerini eleyerek dünya şampiyonu oldu. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Arslan, madalyasını Mehmetçiğe armağan etti.

Arslan, kendini hem maddi hem de manevi olarak her zaman destekleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya da özellikle teşekkür etti. Arslan, Bağcılar Belediyesi’nde çalışırken kendisine spor yapma fırsatı da sunan Çağırıcı’ya ilk iş günü verdiği “Bir gün mutlaka dünya şampiyonu olacağım” sözünü tuttuğunu da belirtti.

emine arslan 2

Emine Arslan, Bağcılar’ın gururu

Büyük başarısından dolayı Emine Arslan’ı tebrik eden Başkan Çağırıcı, “Seninle ne kadar gurur duysak az. Bağcılar Gençlik Merkezi’ni kurarken Bağcılar gençliğine güvenmiştik ve demiştik ki imkan verilse gençlerimiz dünyayı yener. Bizi haksız çıkartmadınız, tüm ekibe teşekkürler. Seni ve diğer sporcularımızı da yürekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum” dedi.

Başarı grafiği hep yükseldi

İşte Emine Arslan’ı  dünya şampiyonluğuna taşıyan başarıları:

  • 2015 İzmir Türkiye Kick Boks Şampiyonu
  • 2015 Kıtalararası Şampiyonu
  • 2016 Türkiye Büyükler ve Gençler Kick Boks Şampiyonluğu
  • 2016 Sakarya Light Contact Türkiye Şampiyonu
  • 2016 Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda Avrupa 2.’liği
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Antalya'nın ilk kadın belediye başkanı: Plancia Magna