barış manço 1

Şehir Hatları’nın yenilediği Barış Manço Vapuru, ilk seferini vefatının 21. yılında unutulmaz sanatçı için yapacak. Vapur buluşması Lale Manço Ahıskalı, Doğukan ve Batıkan Manço ev sahipliğinde gerçekleşecek. 

İSTANBUL – Aramızdan 21 yıl önce ayrılan, şarkılarıyla gönlümüzde ve dilimizde yaşayan, Türk müzik dünyasının unutulmaz ismi, ölümsüz eserlerin sahibi, herkesin ‘Barış Abisi’ Barış Manço, sevenleri, müzisyenler ve müzikseverlerin bir araya geleceği kendi adını taşıyan vapurla düzenlenecek özel seferle anılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Şehir Hatları, 2 Şubat 2020 Pazar günü düzenleyeceği ücretsiz seferle, sevenlerini ünlü sanatçıyla buluşturacak. Lale Manço Ahıskalı, Doğukan Manço ve Batıkan Manço ev sahipliğinde gerçekleşecek olan vapur buluşmasında 7’den 77’ye “Barış Severler” bir araya gelecek.

Kadıköy-Beşiktaş iskelesinden 10.30’da, Beşiktaş-Kadıköy iskelesinden de 11.00’da hareket edecek olan vapur, 12.00’da Kanlıca İskelesi’ne yanaşacak. Kabir ziyaretinin ardından dönüş yoluna geçecek vapurda ailesi, dostları ve sevenleri sanatçının unutulmaz eserlerini hep birlikte seslendirecek.

Barış Manço şarkıları yorumlanacak

Her yıl geleneksel olarak şubat ayının ilk pazarında gerçekleştirilen organizasyon için Kadıköy’den kalkan vapur, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirleriyle yol alacak. Anma seferinde İSTEK Belde Okulları, Moda Mimar Sinan Lisesi Öğrencileri ve İz Manço ünlü şarkıcının şarkılarını yorumlayacak.

Sanatın her dalından temsilcilerin katılacağı, müziğin eksik olmayacağı anma seferi; İBB’nin ev sahipliğinde, Barış Manço 7’den 77’ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği, Manço Prodüksiyon ve ile PowerTürk medya sponsorluğunda yapılacak. Kadıköy’de başlayıp sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca’da son bulacak özel boğaz seferi, tüm sevenlerine açık.

Onarım çalışmaları 6 ayda yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deniz hatlarının iyileştirmesi ve toplu ulaşımda denizin payının artırılması yönündeki hedefleri doğrultusunda Şehir Hatları vapurlarını yenileniyor. Mart ayında hizmete alınması planlanan Moda Vapuru’nun yanı sıra Barış Manço Vapuru da sanatçıyı anma etkinliği öncesi Haliç Tersanesi’nde hazır hale getirildi. İBB Şehir Hatları tarafından yoğun mesai harcanarak 6 aydır onarım çalışmaları yapılan vapuru etkinlikle birlikte yenilenen yüzüyle tekrar Boğaz’la buluşacak.

İnceleyin:  Araç filosunu güçlendirdi, dışa bağımlılığı azalttı

barış manço 2

Vapur programı 

10:30-Kadıköy Beşiktaş İskelesi’nden hareket

11:00-Beşiktaş İskelesi’nden hareket

12:00-Kanlıca İskelesi’ne varış

12:00-13:30-Kabristan ziyareti

13:40-Kanlıca İskelesi’ne dönüş için hareket

14:40-Beşiktaş’a varış

15:10-Kadıköy Beşiktaş İskelesi’ne varış ve etkinlik sonu

Facebook Yorumları