Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından üst üste üçüncü kez Erciyes’te yapılan Dünya Snowboard Kupası’nda şampiyonlar belirlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla dünya standartlarında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes, uluslararası bir dağ olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kayseri ve Erciyes, dünyanın en önemli şampiyonalarından birisi olan ve bu yıl Ford’un sponsorluğunda yapılan Ford Snowboard Dünya Kupası’na üst üste üçüncü kez ev sahipliği yapma başarısını gösterdi. 18 ülkeden 85 sporcunun katıldığı Dünya Kupası, birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Dünya Kupası, NTV Spor tarafından naklen yayınlandı. Dünya Kupası, naklen yayınlarla yaklaşık 3 milyar kişiye ulaştırıldı. Dünyanın gözünün Erciyes’te olduğu şampiyonada Türk sporcular Elif Kübra Geneşke, Hamza Polat ve Yavuz Dumlu da yarıştı.

Müsabakalar, rüzgarın olumsuzluğuna rağmen açık bir havada gerçekleştirildi. Müsabakalar sonucunda Bayanlarda Erciyes’teki son iki senenin şampiyonu ve olimpiyatların altın madalyalı sporcusu Esder Ledecka’yı geride bırakan Rus Milena Bykova altın madalyanın sahibi oldu. Çek Esder Ledecka ikinciliği, Avusturya’dan Daniela Ulbing ise üçüncülüğü elde etti. Erkeklerde ise birinciliği Alman Stefhan Boumaister kazandı. Müsabakalarda İtalyan Edwin Coratti ikinci ve Slovenya’dan Tim Mastnak üçüncü oldu. Dünya Kupası’nda derece alanların madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ÖZBEK'TEN EYÜP BELEDİYE BAŞKANI'NA ZİYARET