Ana SayfaBelediyeEfeler’de Efe Bakkal açıldı

Efeler’de Efe Bakkal açıldı

Efeler’de Efe Bakkal açıldı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, seçim vaatlerinden birini daha gerçekleştirdi. ‘Efe Bakkal’, Girne Mahallesi’nde açıldı.

Hem vatandaşların hem de yerel üreticilerin yüzünü güldüren ‘Efe Bakkal Projesi’nin açılışı, koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen törenle gerçekleşti.

Efe Bakkal’ın marketlere veya bakkallara rakip olmadığını belirten Başkan Atay, konuşmasında Ferhan Şensoy’un ‘Kahraman Bakkal Süper Markete’ karşı oyununu hatırlattı. Başkan Atay, Efe Bakkal’ı ilçedeki bakkal veya marketlere karşı kurulmadığını, nostalji olarak çocukluklarındaki mahalle köşelerinde bulunan bakkalların anısına ‘Efe Bakkal’ ismini seçtiklerini ifade etti.

Efe Bakkal’da marketlerde satılan ürünlerin değil; kadınların ve yerli üreticilerin emekleriyle üretilen ürünlerin satılacağına dikkat çeken Başkan Atay, şöyle konuştu:

“Seçimden önce verdiğim bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Efe Bakkal’ın bir örneğini de Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan Menderes Parkı içerisinde gerçekleştireceğiz. Mayıs ayı içerisinde iki farklı açılış gerçekleştirecektik fakat koronavirüs salgının artış göstermesi nedeniyle açılışlarımızı ertelemek zorunda kaldık. Pandemi örneğinde olduğu gibi hiçbir şekilde, hiçbir şey Efeler halkına hizmet etmemi engelleyemez.”

Ürünlerin satışını yapmanın yanı sıra, bu ürünlerin üretilmesi için gerekli olan fabrikayı da hayata geçireceklerini kaydeden Atay, Efeler Belediyesi’nce Tepecik Mahallesi’nde inşası tamamlanan Tarımsal Ürün Fabrikası’nın önemini vurgulayarak, “Tarımsal ürün fabrikamızın makineleri kısa zamanda gelecek ve üretime geçeceğiz. Bu fabrikada ise pozitif ayrımcılık gerçekleştirerek yalnızca kadınları istihdam edeceğiz. Efelerimizin kadınlarının ürettiği ürünler, yalnızca Efe Bakkallarda veya yalnızca ülkemizdeki bakkallarda veya marketlerde satılmayacak. Kadınların ürettiği ürünleri dünyaya ihraç edeceğiz. Bu konuda Efeler’in kadınlarına olan güvenim tam. Kalbim sizinle birlikte. Siz yanımızda olduğunuz sürece Efeler halkı için yapamayacağım hiçbir şey yok. Efe Bakkalımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler