AK Parti İl Başkanları İstişare Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a sert sözler söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili meclis üyeleri ile tartışan ve Meclis Grup Başkanvekili’nin mikrofonunu kapatan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı, Gökhan’ın 18 Mart törenlerinde konuşturulmaması için talimat verdiğini söyledi.

“Ciddi bir terbiyesizlik yaptı”

CHP’li Belediye Başkanı’nı sert bir dille eleştiren Erdoğan, “Bakın şimdi Çanakkale Belediye Başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı. Hani bunların kadınlara saygısı vardı? Seçilmiş bir meclis üyesini ‘sesini kes, çık konuşma’ Sen bunu nasıl dersin? Sen bunu mu yaptın? 18 Mart geliyor. Ben şimdiden talimatı verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart’ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Oradaki düzenlemeyi hükümet yapıyor. Havalimanına gelip karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım. Kalkıp da orada bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız” dedi.

Gökhan açıklama yaptı

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İl Başkanları Toplantısı’nda “Bu belediye başkanını Çanakkale törenlerine konuşturmayacaksınız” dediği CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuya ilişkin açıklama yaptı. Ülgür Gökhan, “Beni hiçbir yerden kovamaz. Zaten bu törenler AKP şovuna dönüştü, mitingi haline geldi. O törenler eninde sonunda bir gün Çanakkale halkıyla kutlanacak.Biz halkla beraber yapacağız O stadda halk yok halkın olmadığı yerde benim de işim yok” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Ülgür Gökhan hakkında 'etik dışı davranış' kararı