Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, alkolün zararlarına dikkat çekmek amacıyla, Tepebaşı ilçesine “alkolden sızmış adam” heykeli yaptırdı.

Eskişehir’deki “sarhoş adam heykeli” görenlerin dikkatini çekiyor. Alkolün zararlarına dikkat çekmek için ‘Şişedeki gibi durmaz’ yazılı ve yanında içki şişesi bulunan, bank üzerinde sızmış bir adamın heykeli Eskişehir’de yerini aldı.

Kentin farklı noktalarına yerleştirilen heykellerle çeşitli mesajlar vermeyi amaçlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Tepebaşı ilçesine “sarhoş adam” heykeli konuldu.

Belediye tarafından daha önce Porsuk Çayı ile çevresinin temiz kalmasına dikkat çekmek için “kovadan balık tutan adam” ve “çekirdek çitleyen eşek” heykeli çay kıyısına yerleştirilmişti. Büyükşehir Belediyesi bu kez, alkolün zararlarına dikkat çekmek için atölyede “sarhoş adam” heykeli hazırlattı. Heykelde “Şişedeki gibi durmaz” yazıyor. Heykel, yanında içki şişesi bulunan, bank üzerinde sızmış adama dikkat çekiyor. Heykel, eğlence mekanlarının yer aldığı Hoşnudiye Mahallesi’nde, ‘Barlar Sokağı’ olarak adlandırılan Vural Sokak girişine konuldu. “Sarhoş adam heykeli” görenlerin dikkatini çekti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Fatma Şahin ve Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldı