Ana SayfaKültür SanatÇOCUKLAR SENFONİYİ ÇOK SEVDİ

ÇOCUKLAR SENFONİYİ ÇOK SEVDİ

Türkiye toplumunda senfonik müzik, opera, tiyatro, çeşitli plastik sanatlar hep ileri yaş, yüksek gelir ve eğitim grubuna mahsus sanatsal ilgi alanları olarak görülür. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bu algıyı en azından Eskişehir özelinde kırmış görünüyor.

Eskişehir’in kültür-sanat hayatına büyük katkı sunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sosyal sorumluluk projelerine de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Çocuklar ve Aileleri İçin Çoksesli Gösteri, Şef Musa Göçmen ve orkestranın muhteşem performansı ile bir kez daha sahne aldı.

Enstrümanları ve bestecileri tanıdılar

Etkinlikte, minikler şarkılara eşlik ederek keyifli bir zaman geçirdiler. Aileleri ile birlikte Senfoni Orkestrası’nı dinlemeye gelen çocuklar Orkestra Şefi Musa Göçmen ile müzik tarzlarını ve enstrümanları tanıma fırsatı yakaladı. Çok sesli gösteride J. S. Bach, L.V. Beethoven, W. A. Mozart, J. Offenbach, J. P. Sousa, K.J. Alford gibi yabancı bestecilerin eserlerinin yanı sıra Uzun İnce Bir Yoldayım, Dağ Başını Duman Almış, Çanakkale Türküsü ve İzmir Marşı gibi eserler de hep bir ağızdan büyük bir coşkuyla seslendirildi.

Orkestra Şefi Musa Göçmen, sağlıklı zihinsel ve ruhsal gelişim için her bireyin mutlaka küçük yaşlarda müzikle buluşturulması gerektiğini söyledi. Veliler ise Büyükşehir Belediyesi’ne çocuklara bu imkânı sağladığından dolayı teşekkür ettiler.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler