Türkiye’de her belediye kendi bütçesi ile hizmet üretmeye çalışıyor. Ancak hayırsever vatandaşların katkıları hem yerel yönetimlerin hizmet kalitesini yükseltiyor hem de diğer vatandaşlar arasında toplum yararına özveride bulunma duygusunu güçlendiriyor.

Antalya’da yaşayan emekli hukuk profesörü Aydın Zevkliler, Döşemealtı Yeniköy Mahallesi’nde bulunan arsasını huzurevi yapımı için Döşemealtı Belediyesi’ne bağışladı. Huzurevi inşaatının yapımı için Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile hayırsever vatandaş Prof. Dr. Aydın Zevkliler arasında imzalanan protokolün ardından inşaatın temeli atıldı.
Temel atma törenin ardından açıklama yapan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Huzurevi Projesini hayata geçmesinde işbirliği ve katkıları için Emekli Prof. Dr. Aydın Zevkliler ve ailesine teşekkür etti.

Döşemealtı Belediyesi’nin yaşlı vatandaşların nitelikli hizmet alabilmesi amacıyla geliştirdiği Huzurevi projesi beş yıldızlı otel konseptine uygun olarak tasarlandı. Huzurevinin bina alanı 2 bin 600 metrekareden oluşuyor. Huzurevinde 2 kişilik odalarda toplam 48 kişi konaklayabilecek. Her odanın banyo ve tuvaleti olacak. Ayrıca ortak TV odası, hobi odası, yemekhane, doktor ve hemşire odaları, idari ofisler bulunuyor. Bina çevresinde ise; özel olarak tasarlanmış peyzaj alanları ve bu alanlar içerisinde sosyalleşme ve sohbet etme yerleri yer alacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  5 yılda 1500 kişiyi iş sahibi yaptı