Ana SayfaBelediyeEskişehir’de parklar ziyarete kapatıldı

Eskişehir’de parklar ziyarete kapatıldı

Eskişehir’de parklar ziyarete kapatıldı

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, Koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında park, bahçe, tematik park, mesire alanları gibi yoğunluk oluşturan alanlara girişlere kısıtlama getirildi. Ayrıca eğitimdeki kısıtlamalar nedeniyle ESMEK de yüz yüze eğitim ve atölyelerine ara verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru ile Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark, Uluönder Parkı, Yenikent Parkı, Şehri Aşk, Büyükpark başta olmak üzere kent genelindeki tüm parklar vatandaşların girişlerine kapatıldı.

Parklarda gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam İçin Güne Sporla Başlıyoruz’ etkinlikleri de iptal edilirken, Hayvanat Bahçesi de bu süreçte ziyaretçi kabul edemeyecek.

Konuyla ilgili İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu 16 numaralı kararı hatırlatan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediyenin sorumluluk alanında bulunan Mamuca Piknik Alanı’nın da 1 yıldan fazla süredir hizmete kapalı olduğunu ifade etti.

Yetkililer ayrıca alınan karar gereği ESMEK bünyesinde verilen yüz yüze eğitimlerin de durdurulduğunu, kursiyerlere ESMEK tarafından gerekli bilgilendirmenin yapılacağını belirtti.

Eskişehir’de vaka sayılarının 10 kat arttığına dikkat çeken yetkililer, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda bir kez daha uyardılar.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar