Özelkalem Evliliğin sağlam temelleri Evlilik Okulu'nda atılıyor.

Şahinbey Belediyesi’nin patentli projesi olan Evlilik Okulu Projesi 2009 yılında faaliyet göstermeye başladı. 10 yıldır bu projeye katılan 26.048 kişi eğitim alarak evliliklerini sağlam temeller üzerine inşa etti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun göreve geldiği 2009 yılında başlattığı Evlilik Okulu projesi kapsamında belediye bünyesinde ve kurumlarda 26.048 çift eğitim alırken, 2014 yılında verilen karar ile Evlilik Okulu’na katılan ve yeni evlenecek olan 4.448 çifte çamaşır makinası, 729 evli çifte ise kahve makinası hediye edildi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun 2018 yılında alınan karar sonrasında ise kura ile belirlenecek yeni evli çiftlerden birisi Umreye gönderilecek.

EVLİLİK OKULU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Evlilik okulunu oldukça önemsediklerini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Bu konuda Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Müftülüğümüzle işbirliği içerisinde Şahinbey Belediyesi çatısı altında evli çiftlerimize ve yeni evlenecek çiftlerimize evlilik için ihtiyaç duydukları bilgilerde destek oluyoruz. Bizler temeli sağlam, mutlu aileler oluşturmak istiyoruz. Eşlerin birbirlerine karşı saygı ve sevgi içerisinde olduklarını görmek istiyoruz. Evlilik ile ilgili bilinmesi gereken her konuda çiftlerimizi bilgilendiriyoruz. Çünkü bir insanın evlilik hayatı gerçekten iyiyse, o insan dünyada cenneti yaşarmış. Evlilik sürecinde karşımızdaki kişinin de bir insan olduğunu ve hata yapmasının mümkün olduğunu düşünerek karşılıklı fedakârlıkla evliliğinizi güzelleştirmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı