Ana SayfaManşetFitch'ten Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne en yüksek rating notu!

Fitch’ten Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne en yüksek rating notu!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uzun dönem ulusal kredi notunu ‘AAA’ olarak derecelendirdi.

Ülke notu sınırlaması nedeniyle bu not BB- olarak kaydedilebildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Fitch Ratings’in borcun sürdürebilirliği ve etkin maliyet yönetimi politikaları açısından yaptığı değerlendirmede Türkiye’deki en yüksek kredibilite notuna sahip belediye oldu.

ANKA’nın aktardığı habere göre Fitch, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne uzun dönem ulusal kredi notu olarak ‘AAA’ verdi. AAA notu, yurt içi borçlanmalar için dikkate alınan uzun dönemde yurt içi yükümlülükleri yerine getirebilme gücünü gösteriyor.

Ülke notundan yüksek not verilmiyor

Diğer taraftan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uluslararası piyasalardan borçlanma notu, Türkiye’nin ülke notu tarafından sınırlandırıldı.

Fitch Ratings tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, ABB’ye genel kredi notu olarak, ülke notundan daha yüksek bir not verilemediği için BB- verildi.

Ekonomistler ülke notu tavanı olmasaydı ‘A’ seviyesinde olan Ankara Büyükşehir Belediyesi SCP notunun kurumun çok daha yüksek bir –

kredi değerliliğine sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Deniz Taksi üretimi başlıyor | TIKLAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Taksi üretimine başlıyor: Şirket-i Hayriye’nin 170. Kuruluş Yıldönümünde, İBB Deniz Taksilerin ilkinin üretimine başlanacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tanıtım Toplantısına katılarak ilk üretimi başlatacak. Dünyanın yaşayan en eski tersanesi Haliç Tersanesi’nde inşa edilecek Deniz Taksilerden ilk etapta 50 adet üretilecek. Taksiler, 2021 yazında hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ, Şirket-i Hayriye’nin 170. Kuruluş Yıldönümü’nde önemli bir projeyi hayata geçiriyor. İBB Deniz Taksilerinin ilkinin üretimine Haliç Tersanesi’nde başlanacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, toplu ulaşımda denizin payının artırılması yönünde başlattığı projelerden biri olan Deniz Taksilerden ilk etapta 50 adet üretilecek. 2021 yazında hizmet vermeye başlayacak olan Deniz Taksilerin rengine İstanbullular karar verecek.

BİZİ TWİTTER’DAN TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler