Ana SayfaBelediyeGaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bayram Neşesini 5 Bin Aile ile Paylaştı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bayram Neşesini 5 Bin Aile ile Paylaştı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bayram neşesini ihtiyaç sahibi aileler ile paylaştı! Bayram öncesinde 5 bin aileye et dağıtımı yapıldı!

Kurban Bayramı öncesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği ve hayırseverler iş birliğinde sayılı bir yardım gerçekleştirdi. Bu vesileyle oluşturulan ekipler şehrin farklı noktalarında tespit edilen ihtiyaç sahibi 5 bin aileye et dağıtımını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma ile bayram öncesi ailelerin yüzü güldü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öte yandan bünyesinde bulundurduğu Sosyal Yardım Merkezleri ile her ay düzenli olarak 10 bin ihtiyaç sahibi aileye destek oluyor. Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını döneminde ise hastalıkla mücadele eden vatandaşların evlerine yaklaşık 60 bin “Şifa ve Gıda Paketi” dağıtıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada yeni bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Bayram ihtiyaçlarını gidermek için hem yetimlerimizi hem de ihtiyaç sahibi ailelerimizi tek tek dolaşıyoruz. Kurban Bayramı’nda kurban kesemeyecek ailelerimiz varsa onlara destek veriyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak yetim, yoksul, yaşlı, mağdur, muhtaç herkesin yakınındayız. Onların dualarıyla birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler