Ana SayfaGündemGebze'ye dev spor kompleksi

Gebze’ye dev spor kompleksi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye spor salonu ve yüzme havuzundan oluşan dev bir spor kompleksi yapıyor. Gebze halkına hizmet verecek olan spor tesisi, mahalle-okul tipi spor salonu ve kısa kulvar yüzme havuzundan oluşuyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye bir spor tesisi daha kazandırıyor. Proje kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’ne spor salonu ve yüzme havuzundan oluşan dev bir spor kompleksi inşa ediliyor. Mahalle-okul tipi spor salonu ve kısa kulvar yüzme havuzundan oluşacak olan spor kompleksi, Gebze halkına hizmet verecek. Gebze Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılan spor kompleksinin iki ayrı binası da gözle görülür bir şekilde yükseldi. Büyükşehir, spor salonunun çelik konstrüksiyon işlerini tamamlarken, çatı kaplama imalatlarına devam ediyor. Yüzme havuzunda da bir hayli işleri ilerleten Büyükşehir ekipleri, zemin kat tribün döşeme kalıbını ve tribün döşeme kirişlerinin donatılarını tamamladı. Yüzme havuzu birinci kat tabliye döşeme ve kiriş donatılarına başlayacak ekip, bodrum kat tuğla duvar imalatına dış duvarlardan başladı.

Spor salonunun kullanım alanı 1590 metrekare

Zeminde 1070 metrekare alana sahip olacak mahalle tipi spor salonunun toplam kullanım alanı 1590 metrekare olacak. Yapının zemin katında Fiba onaylı pvc zemin kaplamalı basketbol ve voleybol kombine müsabaka sahası yer alacak. Bu katta A ve B takımı soyunma odaları, 250 koltuklu tribün, büfe, görevli odaları, antrenör odası, hakem odası, iki adet antrenman potası ve teknik ihtiyaç odaları bulunacak.

Birinci katta ise 3 adet spor salonu olacak. Bu katta birinci salonda çok amaçlı spor salonu yer alacak. Bu salonda eskrim, atıcılık, okçuluk ve masa tenisi gibi sporlar yapılabilecek. İkinci salon güreş, karete, teakwando, judo, fitness ve plates sporlarına imkân verecek. Üçüncü salon da güreş, karete, teakwando, judo, fitness ve plates sporları için alternatif mekân olarak kullanılacak.

6 kulvarlı yüzme havuzu yapılıyor

Komplekste yer alacak eğitim amaçlı kısa kulvar yüzme havuzu bodrum, zemin ve bir kattan oluşacak. Bodrum katta teknik birimler, kondisyon salonu ve güreş, teakwando, judo, step, plates sporlarının yapılacağı iki adet çok amaçlı spor salonu bulunacak.

Zemin katta 6 kulvarlı 1,5 metre derinliğinde havuz yapılacak. Bu katta bir de 2 kulvarlı 80 santimetre derinliğinde çocuk havuzu bulunacak. Yüzme havuzunun birinci katında da eğitim salonu, kafeterya ve 130 kişilik tribün yer alacak. Havuzun toplam inşat alanı 3 bin 600 metre olacak. Tesisin dışında 100 araçlık bir de otopark oluşturulacak.

gebze spor 1

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar