Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, maddi sıkıntılar çeken “Eskişehirspor” ile ilgili yaptığı açıklamada, “Siyasetin bulaştığı yerde spor olmaz” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, maddi sıkıntılar çeken Eskişehirspor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor’un sorunlarına da değinen Büyükerşen, “Paradan çok derdimiz üretim olmalı. Avuç açarak futbol yönetilmez. Dernek statüsü ile bu işler olmuyor. Her defasında söyledim ve hayata geçmesi için öneriler sundum. Mutlaka Eskişehirspor A.Ş olmalı. Üretime yönelik çalışmalar yapılmazsa her sezon para konusu gündeme gelir ve istenir. Kurtuluş para aramada ve bulmada değil, altyapıdadır. Davul bile dengi dengine çalar” ifadelerini kullandı.

Kulüp yöneticilerine de tavsiyelerde bulunan Başkan Yılmaz Büyükerşen, “Belediyelerin nakit para verme gibi bir lüksü yok. Sadece amatörlere katkı yapabiliyoruz. Birde kulüpler siyasetten uzak tutulmalı. Siyasetin bulaştığı yerde spor olmaz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gebze'ye dev spor kompleksi