Bursa’nın Nilüfer Belediyesi, kuruluşunun 30’uncu yılını kutladı. Kutlama kapsamında belediye personeli, iftar programında bir araya geldi. Gecede, emekli olanlara plaket verilip, çekiliş düzenlendi.

Nilüfer Belediyesi, 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutluyor. Belediye, bu çerçevede, iftar programı düzenledi. Program, Üçevler Spor Tesisleri’ndeki futbol sahasında düzenlendi. Programa, belediye yöneticileri ile çalışanları ve aileleri katıldı.

İftar öncesi Yüzüncüyıl Türk Müziği Korosu, seslendirdiği eserler ve ilahilerle geceye anlam kattı. İftar saati geldiğinde okunan ezanın ardından Nilüfer İlçe Müftü Vekili Mustafa Arif Ayık, Nilüfer Belediyesi çalışanlarıyla dua etti. Duanın bitmesiyle Nilüfer ailesi hep birlikte iftar yapmanın keyfini yaşadı.

“Nilüfer sevgisini büyüterek çalışacağız”

İftar sonrası konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey önce, Nilüfer Belediyesinin kuruluşundan bu yana hizmet veren başkanlara da tek tek teşekkür etti. Başkan Bozbey elde edilen başarıların Nilüfer ailesinin olduğunu söyledi. Alınan ödüllerin başarının simgesi olduğunu ifade eden Bozbey, ”İçimizdeki Nilüfer sevgisini ve aidiyet duygusunu daha da geliştirerek çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, ‘Önce insan’ ilkemize sahip çıkalım. Vatandaşa hizmet noktasında ‘Gülümseyin Nilüferdesiniz’ sloganımıza yakışan davranışlar içinde olmaya devam edelim. Odak noktalarımız olan demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdana dayalı hizmetlerimizi tüm Nilüferlilere sunalım. Yurttaşlarımızın şikâyetlerini en kısa sürede çözüp, memnuniyet oranını artıralım” dedi.

Başkan Bozbey gecede, Nilüfer Belediyesi’nden bu yıl emekli olan personele plaket ve hediyeler vererek emekleri için teşekkür etti. Ardından da Nilüfer Belediyesinin 30. kuruluş yıl dönümü pastası Başkan Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve bu yıl emekli olan personelle birlikte kesildi.

Çekilişle sürpriz hediyeler dağıtıldı

Nilüfer Belediyesi çalışanları için düzenlenen hediye çekilişiyle de gece renklendi. Cep telefonundan yemek takımına kadar birçok hediyenin yer aldığı çekiliş heyecanlı geçti. Çekilişte hediye kazananlar mutluluklarını çalışma arkadaşlarıyla paylaştı.

İnceleyin:  İzmir Narlıdere, Kadına Şiddet Protestosu İçin Sokaklara Dökülüyor!

Gecede aileler kadar çocuklar da keyifli anlar yaşadı. Bahçede kurulan oyun alanında çocuklar gönüllerince eğlenirken, pamuk helva, macun ve patlamış mısır gibi ikramlarla da Ramazan’ın tadını doyasıya çıkardı.

Facebook Yorumları