Ana SayfaGündemRestorasyon sonrası görkemli bir törenle eski günlerine döndü

Restorasyon sonrası görkemli bir törenle eski günlerine döndü

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çevresini de düzenlediği Çubuk-1 Barajı, Restorasyon sonrası görkemli bir törenle eski günlerine döndü.

Restorasyon Sonrasi Gorkemli Bir Torenle Eski Gunlerine Dondu ozelkalem.com .tr 2

ABB’nin yeniden restore ederek çevre düzenlemesini yaptığı Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nın töreni, 30 Ekim 2020’de gerçekleşti. Açılışa, çok sayıda siyasi partinin başkanları da teşrif etti. Atatürk’ün çok fazla ziyaret ettiği baraj bölgesinde bulunan evi, müze haline getirildi.

Restorasyon Sonrasi Gorkemli Bir Torenle Eski Gunlerine Dondu ozelkalem.com .tr 3

Restorasyon Sonrasi Gorkemli Bir Torenle Eski Gunlerine Dondu ozelkalem.com .tr

Açılışa  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da teşrif etti. Açılışta konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Başkanı Mansur Yavaş şunları söyledi:

“Ankara’mıza kazandırılan bu barajı ve çevresini yeniden düzenleyerek yine Ankaralı’nın hizmetine sunmak istedik.”

Atatürk’ün evi müze haline getirildi

Mustafa Kemal Atatürk’ün sık sık dinlenmeye geldiği baraj alanındaki evinin restore edilerek müze haline getirildiğine değinen Başkan Yavaş, alandan iki kamyon çöp atıldığını ekledi. Konuşmasına hafriyat alanının temizlenerek, eskisi gibi su tutulup baraj haline getirileceği şeklinde devam etti. Mansur Yavaş, sözlerini “bugüne kadar buraya Çevre Koruma, Fen İşleri, ASKİ ve diğer birimlerin harcadığı para 14 milyon 616 bin Türk Lirası” diyerek sonlandırdı.

Restorasyon Sonrasi Gorkemli Bir Torenle Eski Gunlerine Dondu ozelkamel.com .tr

“Mansur başkandan razıyım”

Törende, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ankara’nın bir kültür, müzik, sanat kenti olmaya ihtiyacı var. Bunu yapacak kişi de Mansur Yavaş. Bunu yapacaktır, yürekten inanıyorum. Çok daha güzel bir Ankara’yı hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise  “Ben Mansur Başkan’dan razıyım. İnşallah Ankaralılar da razı olur. Allah da razı olur. Başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Açıklamalarla geçen bir tören sonrası Ankara’nın özlenen yüzü Çubuk-1 Barajı, Restorasyon sonrası görkemli bir törenle eski günlerine döndü.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar