Eskişehir Büyükşehir Belediyesince 3 kısımda ele alınan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ile Gündoğdu Mahallesi baştan sona yenilenecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesince, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çerçevesinde Gündoğdu Mahallesi yenilecek. Proje 3 kısımda ele alınarak, uygulanacak. Belediye, hak sahipleri ile uzlaşma görüşmelerine başlayabilmek için Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayını bekliyor.

Gündoğdu -1 ve Gündoğdu- 3 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ne ilişkin plan ve projeler tamamlanarak onay için 09 Ekim 2017 tarihli Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı gündemine alınmıştı. Konu, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na sevk edilmişti.

“Tarihi bir proje”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak Eskişehir için tarihi bir proje daha hazırladıklarını ifade etti. Büyükşerşen, Gündoğdu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ile Alpu Kavşağı’ndan, Kartal Kavşağı’na kadar olan oldukça geniş bir bölgenin, Eskişehir’in en modern alanlarından biri haline dönüşeceğini açıkladı. Büyükerşen, yerinde dönüşüm ilkesi ile hazırlanan projenin ilk bölümünün, Kartal Kavşağı’ndan doğuya doğru Porsuk Çayı kıyısı boyunca uzandığını söyledi. Büyükerşen, projede modern konut yapıları, çarşı, sağlık, kültür ve sanat merkezleri, spor ve çocuk oyun alanları gibi birçok donatının yer aldığını vurguladı. Büyükerşen “Proje kapsamında ayrıca çevre yoluyla adeta şehirden kopartılmış olan Gündoğdu’yu şehre işlevsel bir taşıt üst geçit köprüsü ile bağlayacağız. Hak sahipleri ile uzlaşma görüşmelerine başlayabilmek için projenin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülmesini bekliyoruz” dedi.

Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’na ilişkin ise, hak sahipliği tespiti ve gayrimenkul değerleme çalışmaları da tamamlanma aşamasına geldi. Söz konusu çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz proje Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yine heykelle uyardı