Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kent ile ilgili hayalinin nehirle şehrin buluşması olduğunu belirterek, bu yönde adımlar attıklarını kaydetti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla kent için hayalini açıkladı. Toçoğlu, Sakarya’nın bir su şehri olduğunu ve şehri nehirle bütünleştirmek adına çalışmalar ortaya koyduklarını kaydetti.

“Sakarya’yı su şehri olarak tanımlayabiliriz”

Toçoğlu, “Sakarya’yı bir su şehri olarak tanımlayabiliriz. Dereler, Göl, Deniz, Nehir. Rabbim tüm güzellikleri Sakarya’ya bahşetmiş. Bizlere düşen de bu doğal güzellikleri korumak ve geleceğe bırakmaktır” dedi. Başkan Toçoğlu, “Doğal güzelliklerimizin korunması amacıyla önemli adımlar attık. Arıtma tesisleri kazandırdık. Sahillerimizi Mavi Bayrak’la buluşturduk. Barajlar inşa ediyoruz. Sakarya’nın en çevreci yatırımı için düğmeye bastık. Sakarya Nehri’ne doldurulan moloz ve atıkları kaldırma çalışması başlattık. Nehir yatağını genişlettik. Nehri asıl yatağına kavuşturduk.” diye konuştu.

“Bilindiği gibi Dünya’nın gelişmiş ve tarihi şehirleri suyun etrafında kurulmuştur. Biz de bu yönde adımlar atıyoruz. Şehircilik anlayışımız da bunu gerektiriyor. Şehrin rüya projesi olan SakaryaPark’ı hizmete aldık. Yeni Sakarya Stadyumu bölgeye inşa edildi. Atletizm Pisti yine bu bölgede yapılıyor. Bisiklet parkuru için çalışmalar yürütüyoruz.” diyen Toçoğlu, “Şehrin 3. köprüsü ve yeni duble yol da bu bölgemizde hayat bulacak. Sakarya Nehri’nin kıyısında da yeni yaşam alanları oluşturulması konusunda çalışıyoruz. Hayalim nehirle şehrin buluşmasıdır” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Zekai Kafaoğlu, tatilcileri Balıkesir'e davet etti