DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Taşdelen’de miting düzenledi. Mitinge, binlerce kişi katıldı.

Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Taşdelen’de düzenlediği mitingde adeta gövde gösterisi yaptı. Sipahi, binlerce kişinin katıldığı mitingde projelerini tanıttı.

DP İstanbul Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Taşdelen’de miting düzenledi. Mitinge, binlerce kişi katıldı. Adeta gövde gösterisi yapan Sipahi, sloganlar ve meşalelerle karşılandı. Mitingde, projelerini anlatan Sipahi, daha sonra seçim otobüsüyle ilçe turu attı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Sipahi, “Görünen tablo ve anketler gösteriyor ki, biz şu anda mevcut belediye başkanıyla birlikte yarışır vaziyetteyiz ve önündeyiz. Umut ediyorum ve diliyorum ki halkın beklentisinin ve umudunun kırılmadığı bir seçim yaşayacağız. Çünkü 10 yıllık beklentileri karşılanmamış halde. Bir Çekmeköy hayal ediyorlar. Sosyal yaşantıda, imarda, çocuk kreşlerinde böyle. Yaşlılarla, kadınlarla, gençlikle, işsizlikle, evde mutfaktaki yangınla ilgili bir beklenti içinde yurttaşlar” dedi.

“6 aylık kira yurttaştan, 6 ayı bizden”

Değişiminin gerçekleştirileceğine inandıklarını anlatan Sipahi, “Öyle de görüyoruz. Siz de bugün alanda gördünüz zaten. Siz de takdir edersiniz ki bir ilçe belediye başkan adayının mitingi bu coşkuda kutlanıyorsa, bu seçimin sonucunu etkileyecek insanların orada olmasından kaynaklanıyor. Ben bütün Çekmeköylü yurttaşlarıma son derece güveniyorum. 2009’un tam tersi olarak bizi başa getireceklerini, Çekmeköy Belediyesi’nin artık onların evi ve orada olan belediye başkanının da onların bir evladı, bir kardeşi olacağını vaat ediyorum. Bununla birlikte çok güzel projelerimiz var. 6 ay kira yurttaştan, 6 ayı bizden. Kiracı rahat, ev sahibi rahat. Aynı zamanda kiracıya hayat projemiz var. ‘Başkan emrimde’ aynı zamanda ‘Çekmeköy cebimde’ projelerimiz var. ‘İşim evimde, para cebimde’ gibi hem balık yemeyi, hem balık tutmayı öğreterek büyük bir kent modeli yaratmaya çalışıyoruz. Bunu yapacağımıza inanıyorum çünkü etrafı ormanlarla çevrili, ulaşım akslarına, birinci, ikinci ve üçüncü köprüye, aynı zamanda havaalanına neredeyse yürüme mesafesinde diyebileceğimiz bu şehrin, bu banliyö şehrinin hak ettiği ve layık olduğu yere ulaşması için gece gündüz demeden çalışacağız. Hem belediye başkanlığım dönemindeki, hem 10 yıl ayrı kaldığım dönemdeki deneyimlerimi, birikimlerimi ve gelişmiş ülkelerde çalışmış olduğumuz modelleri Çekmeköy’e uygulayacağız” diye konuştu.  

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Cengiz Ergün müjde verdi: 608 konutluk proje geliyor