İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Bosna Hersek Federasyonu Savaş Gazileri Bakanı Salko Bukvarevic

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kardeş şehir Saraybosna’ya 15 otobüs daha hediye edeceklerini vurguladı.

Bosna Hersek Federasyonu Savaş Gazileri Bakanı Salko Bukvarevic, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı Saraçhane belediye binasındaki makamında ziyaret etti. Bukvarevic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İBB’nin ve Türk halkının kendilerine gösterdiği kardeşlik için teşekkür etti. Bukvarevic, kendisinin de Bosna Savaşı gazisi olduğunu belirtti. Bukvarevic, bakan olarak görevinin savaş gazilerinin istihdamı ve çeşitli konularda desteklenmesi olduğunu ifade etti. Bukvarevic, Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bosna’ya vermiş olduğu desteğin devamını arzu ettiklerini söyledi.

“45 otobüs hediye edilmişti”

Konuk Bakanı İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Mevlüt Uysal da Türk halkının gönlünde Bosna’nın ayrı bir yeri olduğunu aktardı. Uysal, Saraybosna ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 1997 yılından beri kardeş şehir olduklarını söyledi. Uysal, bugüne kadar Saraybosna’nın toplu ulaşımına katkıda bulunmak amacıyla yenilenmiş 45 otobüs hediye ettiklerini hatırlattı. Uysal, “Bunlara ek olarak hazırladığımız 15 otobüsü çok yakın bir zamanda Saraybosna’ya göndererek hediye ettiğimiz otobüslerin sayını 60’a tamamlanacağız” dedi.

Geçtiğimiz Eylül ayında 5 bin su sayacı ile su pompalarının Saraybosna Su İdaresine ulaştırıldığını belirten Uysal, “Bundan sonraki süreçte de belediyemiz üzerine düşen her konuda Bosna ve kardeş şehrimiz Saraybosna ile işbirliğine hazırdır” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  KARDEŞLİĞİN TÜRKÜSÜ KAYSERİ'DEN YÜKSELDİ