İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Mithatpaşa Karayolu Altgeçidi, Başkan Aziz Kocaoğlu’nun kullandığı aracın gerçekleştirdiği ilk seferin ardından trafiğe açıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin taşıt trafiğini yeraltına alarak kente yeni bir meydan kazandırmak amacıyla Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde projelendirdiği alt geçit inşaatı tamamladı. Geçidin asfaltlama çalışması ve yol çizgileri de tamamlandı. “Mithatpaşa Karayolu Altgeçidi”, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kullandığı aracın gerçekleştirdiği ilk seferin ardından trafiğe açıldı.

Kocaoğlu, deniz seviyesinin altında bin 500 fore kazığın çakıldığı zorlu inşaat sürecinde emeği geçen tüm bürokrat ve çalışanlara tek tek teşekkür etti. Kocaoğlu, alt geçidin İzmirlilere hayırlı olması dileğinde bulundu. Altgeçidin duvarlarına yapılmakta olan “İzmirDeniz” temalı dalga desenli özel kaplama çalışmaları, trafik akışını etkilemeyecek şekilde, 10.00-16.00 ile 21.00-07.00 saatleri arasında devam edecek. Bu arada taşıt trafiğine kapatılacak. Üst bölümde tramvay raylarını döşeme çalışmaları süratle tamamlanacak.

Denize kesintisiz ulaşım

Belediye, “İzmirdeniz – Kıyı Tasarım Projesi” kapsamında, trafiğin yeraltına alınmasıyla kazanılan Mithatpaşa Parkı önündeki 71 bin 500 metrekarelik alanı da büyük bir kent meydanına dönüştürecek. Böylece kentlilerin denize kesintisiz bir şekilde ulaşmasına olanak sağlanacak. İzmir, kara tarafındaki tarihi dokuyu görünür kılan ve üzerinden tramvay geçen, çok özel bir meydan kazanacak. 116 milyon TL’ye mal olan karayolu altgeçidiyle birlikte çalışmaların tamamı 136 milyon TL’ye mal olacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Espedal' 30 elektrikli bisikletle hizmete başladı