istanbulun inovasyon platformu 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un inovasyon platformu Tech İstanbul’u hizmete açtı. Proje, İBB ve YGA ortaklığıyla hayata geçirildi. Hedefte, İstanbul’un sorunlarına çözüm bulmak ve teknolojiyi İstanbul’dan dünyaya yaymak var.

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın hayata geçirdiği inovasyon platformu ‘Tech İstanbul’ yayında. İBB ve Young Guru Academy (YGA) işbirliği ile gerçekleştirilen projeye https://tech.istanbul adresinden erişilebiliyor. Platform, İstanbul’daki kentsel sorunların çözümüne yönelik girişim başvurularına açık. Tech İstanbul’u, 18 Ocak’ta yapılan YGA Zirvesi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurmuştu.

İstanbul’un inovasyon platformu başvuru kabulüne başladı

Açılmasının ardından başvuru kabulüne de başlayan platform, İstanbul’un kentsel sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor. Bu kapsamda, bir çözümü olan tüm prototiplerin başvurusuna açık olan Tech İstanbul’a, ilgililer 29 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını yapabilecek.

Çift kanatlı teknolojiler dünyaya yayılacak

Tech İstanbul, girişimlerin çözümlerini müşterilere ulaştırmasını ve paylaşılan verilerle birlikte test etmesini sağlayacak. Tech İstanbul’un hayali, çift kanatlı teknolojilerin İstanbul’dan dünyaya yayılmasını sağlamak. İBB iştirakleri ve şirketlerinin, girişimlerin çözümlerini geliştirebilmesi için vereceği destekler şunlar:

– Sorunları daha detaylı inceleyebilmek ve çözüme götürebilmek için gerçek, güncel, anonim veriyi paylaşacak.

– Ekiplerin sorun üzerinde derinleşmesi için saha testleri gerçekleştirecek.

– Seçilen çözümü uygun gördüğü takdirde tüm İstanbul halkının kullanımına açarak, çözümün hayata geçirilmesini sağlayacak.

– Başvuruların açılmasından itibaren 6 ay sürecek olan ilk faz temmuz ayında hayata geçirilecek demoday ile sona erecek.

Danışma kurulu tecrübeli isimlerden oluştu

Başvuru yoluyla gelen girişimlere destek sağlayacak Tech İstanbul’un danışma kurulunda yetkin ve tecrübeli isimler yer aldı. Danışma kurulu; Ümit Boyner, Ebru Dorman, Kenan Çolpan, Agah Uğur, Cavit Yantaç gibi isimlerden oluştu.

İnceleyin:  ÖZELKALEM, UITP MONTREAL 2017 FUARI'NDA

istanbulun inovasyon platformu 2

Facebook Yorumları