Ana SayfaGündemParalimpik Yüzme Şampiyonası'ndan 11 madalya ile döndüler

Paralimpik Yüzme Şampiyonası’ndan 11 madalya ile döndüler

Belarus’un Minsk şehrinde düzenlenen Paralimpik Yüzme Şampiyonası’na 3 sporcu ile katılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 11 madalya kazandı.

ESKİŞEHİR – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sporcuları ülke içi ve ülke dışında gerçekleştirilen müsabakalarda Eskişehir’i başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Son olarak Minsk’te düzenlenen Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda, Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’nda ve Judo Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar elde ettiler.

Paralimpik yüzme yarışlarında büyük başarı

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları farklı branşlarda başarılı sonuçlar elde ederek Eskişehir’i gururlandırmaya devam ediyor. 24-26 Ocak tarihleri arasında Belarus’un Minsk şehrinde düzenlenen Paralimpik Yüzme Şampiyonası’na 3 sporcu ile katılan Büyükşehir Belediyesi, büyük bir başarı göstererek 11 madalya kazanmaya hak kazandı.

paralimpik yüzme 2

Türkiye’de derece yapıp Eskişehir’i gururlandırdılar

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcunun katıldığı Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’nda U-18 Çoklu Branş Komple Atlet Ligi’nde Türkiye 3’üncüsü olurken, büyükler liginde ise Abdülsamet Arıkan bronz madalya kazandı.

Kulüp, Kilis’te düzenlenen Ümitler ve İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda da başarılı sonuçlar elde etti. Kulüp sporcularından Kemal Yavuztürk 60 kiloda Türkiye ikincisi, 81 kiloda Kerim Temur ise Türkiye 3’üncüsü olarak kürsüye çıktı.

Genç Erkekler Hentbol Şampiyonası’na yıldız takım ile katıldıklarını ancak buna rağmen büyük bir başarı göstererek hentbolcuların son 16’ya kaldığını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Türkiye 11’incisi olan yıldız takımın bu turnuvadaki performansı ile gelecek için umut verdiğini belirtti.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar