yıldırım belediyesi ve btso

Yıldırım Belediyesi ve BTSO, ihtiyaç sahibi çocuklara bot ve mont desteğinde bulundu. Belediye Başkanı Yılmaz, amaçlarının gönül belediyeciliği olduğunu vurguladı. 

BURSA – Yıldırım Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) hayırsever iş insanlarının paydaşlığında temin edilen bot ve montlar, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz tarafından çocuklara dağıtıldı.

Yılmaz, sosyal belediyecilik çalışmaları ile ihtiyaç sahiplerine destek olurken, hayırseverler ve vatandaşlar arasında gönül köprüleri oluşturduklarını vurguladı. Yılmaz, “Rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanında yaptığımız, insanımıza destek olan sosyal çalışmaları önemsiyoruz. İhtiyaç sahiplerini muhtarlarımız ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile yaptığımız tespitlerle belirleyerek, üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda kurumlar ve STK’lar ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle paylaşımı artırarak gönül köprüleri oluşturuyoruz. Bu doğrultuda hayırsever iş insanlarının desteği ile çocuklarımız soğuk kış aylarında üşümesin diye 750 bot ve 750 montu miniklerimize dağıtıyoruz” dedi.

Yıldırım Belediyesi ve BTSO dayanışma örneği sergiledi

Yıldırım’da dayanışma kültürünü en üst seviyede yaşattıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Toplum olarak bizim en önemli hasletlerimizden birisi dayanışma kültürümüz. Biz, Yıldırım olarak bunu üst seviyede yaşatmaya gayret ediyoruz. Belediyemiz ve hayırseverlerimizin iş birliği ile insanlarımızın mutluluğuna katkı sağlamaya çalışıyoruz. İnsanlara hizmetin en kalbi noktası gönüller kazanmak, gönül belediyeciliğini tüm kesimlere yaymaktır. Burada asıl olan, evlatlarımızın mutlu olmalarını sağlamak” diye konuştu.

Elazığlı depremzedelere destek mesajı 

Başkan Yılmaz, merkez üssü Elazığ olan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti. Yılmaz, “Elazığ, Malatya ve çevre illerde etkili olan deprem bizlere hayatın gerçeğini bir kez daha gösterdi. Ancak devletimiz hızlı ve etkili bir koordinasyon ile harekete geçerek vatandaşlarımıza desteğini zaman kaybetmeden ulaştırdı. Bunun yanında yaşanan acıyı Edirne’den Ardahan’a, Sinop’tan Hatay’a paylaşan milletimiz, kardeşine el uzatmak içim hayırda yarıştı. Allah devletimize, milletimize daha büyük acılar yaşatmasın. Depremde rahmeti rahmana kavuşanların mekanı cennet, yaralılarımıza ve milletimize bir kez daha geçmiş olsun. Devletimiz en kısa sürede yaraları saracaktır” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehir Psikolojik Danışmanlık Merkezi açıldı