Ana SayfaSeçimKadir Albayrak: “Bu sene kimsenin ayağına çamur değmedi”

Kadir Albayrak: “Bu sene kimsenin ayağına çamur değmedi”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Kadir Albayrak, bu yıl 120 kilogram yağış düşmesine rağmen kimsenin ayağına çamur bile değmediğini belirterek, bunun ciddi bir altyapı yatırımının somut göstergesi olduğunu vurguladı.

Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediyesi tarafından yaptırılan Hüseyin Selahattin Ali Moralı Kültür Akademisinin açılış töreni yapıldı. Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Kadir Albayrak, Milletvekilleri Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, İlçe Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“Bin 800 gündür sizlere hizmet vermekten dolayı gururluyum”

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, bin 800 gündür Tekirdağlılara hizmet vermekten dolayı oldukça mutlu ve gururlu olduğunu belirtti. Bu süre zarfında il genelinde önemli hizmet ve yatırımları hayata geçirdiklerini anlatan Albayrak, “Bugün de Hayrabolu Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Hüseyin Selahattin Ali Moralı Kültür Akademisinin açılışını gerçekleştirmek amacıyla bir araya geldik. Hayrabolu Belediyemizi bu güzel yatırım için kutluyorum. Büyükşehirin önümüzdeki dönemlerinde de sosyal-demokrat belediyeciliğin gereği olarak insan odaklı sürdürdüğümüz hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

“Kimsenin ayağına çamur bile değmedi”

11 ilçede olduğu gibi Hayrabolu’da da önemli projelere imza attıklarını kaydeden Başkan Albayrak, “Bundan 5 sene önce metrekareye 40 kilogram yağmur yağdığında Hayrabolu’da ciddi sel felaketleri ve taşkınlar yaşanıyordu. Bu sene metrekareye yaklaşık 120 kilogram yağış düşmesine rağmen kimsenin ayağına çamur bile değmedi. Bu ciddi bir altyapı yatırımının en somut göstergesidir. 5 sene önceki Hayrabolu’yla bugünkü Hayrabolu arasında oldukça fark var. Büyükşehir ve 11 sosyal-demokrat ilçe belediyemizle birlikte kentimizi Avrupa şehirleriyle yarışır hale getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle açılışını gerçekleştireceğimiz Hayrabolu Belediyesi Hüseyin Selahattin Ali Moralı Kültür Akademisinin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyor, herkese sevgiler ve saygılar sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından akademinin açılış kurdelesi kesildi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla