Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, spor ve sporculara destek olmak amacıyla kentin çeşitli bölgelerindeki mahalle ve okullara 55 adet halı saha yaptı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, spor ve sporcuya destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, bu çerçevede, kentin farklı bölgelerindeki mahalle ve okullara 55 adet halı saha yaptı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentin birçok yerinde halı sahaların yanı sıra fitness merkezleri ve spor salonları da yaptıklarını kaydetti.

“Spor birlik ve beraberliğimizi korur”

Erkoç, Geçmiş dönemde yaptıkları ve hizmete açtıkları spor tesislerinin ardından yeni çalışmalar yaptıklarını aktardı. Erkoç, “Gençlerimizin daha sağlık ve daha sıhhatli ortamlarda yetişmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak spor tesisleri yapmaya devam edeceğiz. Çünkü spor gençlerimizi birçok kötü alışkanlıklardan korur. Takım ruhunu oluşturur, birlik ve beraberliğimizi güçlendirir diye düşünüyoruz. Toplumumuzu daha dinamik bir hale getirmek için, sağlıklı nesiller yetiştirmek için spora Büyükşehir olarak çok önem veriyoruz. Bunun için de gerekli tüm altyapıları oluşturuyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maraş Çöreği Avrupa yolunda