kapodakya film festivali

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Kapadokya Film Festivali için düğmeye basıldı. 29 Mayıs-3 Haziran tarihleri sinemaseverlerle buluşacak olan festival, Türk ve dünya sinemasından seçkin filmlere ve birbirinden değerli isimlere ev sahipliği yapacak. 

Nevşehir Belediyesi önemli bir uluslararası organizasyonu daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Belediye, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’yı sinema sektörünün cazibe merkezlerinden biri haline getirecek Kapadokya Film Festivali için çalışmalara başladı. Festivalin ilki 29 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yurt içi ve yurt dışından seçkin filmler ve çok sayıda önemli sinemacıyı Nevşehir’de bir araya getirecek.

kapodakya film festivali arı
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı

“Kapadokya Film Festivali kentimize çok yakışacak”

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, şehrin cazibe projelerinden birini gerçekleştirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Arı, Kapadokya Film Festivali’nin ulusal sinemaya katkı sunmanın yanında, Nevşehir’e sosyal, kültürel ve turizm alanında da önemli yararlar sağlayacağını ifade etti. Günümüzde kentlerin artık kültürel ve sanatsal değerleriyle anıldığının altını çizen Başkan Arı, “Binlerce yıllık geçmişi ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Kapadokya ve bölgenin merkezi Nevşehir, turizmin yanında, kültürün ve sanatın önemli kavşaklarından biri haline gelecek. Kapadokya Film Festivali bunun önemli bir ayağı olacak. Kültür ve sanata değer veren Nevşehir halkının festivale yoğun ilgi göstereceğine yürekten inanıyorum. Festival Nevşehir’e çok yakışacak” dedi. Başkan Arı, çok kısa sürede ayrıntılarını paylaşacakları festivalin bölgedeki sanatseverler, öğrenciler ve turistler için ayrı bir öneme sahip olacağını sözlerine ekledi.

“Türk sinema sektörüne yeni bir soluk getirecek”

Festival için yoğun bir çalışma süreci başlattıklarını söyleyen Festival Direktörü Suat Köçer de, ilki yapılacak olan festivalin Nevşehir’in yanı sıra Türk sinema sektörüne yeni ve güçlü bir soluk getireceğini vurguladı. Köçer, “Türkiye’nin önemli doğa harikalarından biri olan Kapadokya’ya sinema heyecanı taşıyacağımız için mutluyuz. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından seçkin filmler ve birbirinden değerli konukları Nevşehirli sinemaseverlerle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Bolaman Havzası ıslah edilecek, toprak ve su kaybı önlenecek

Çok sayıda önemli etkinlik ve sürpriz bölümlerin planlandığı Kapadokya Film Festivali ile ilgili çalışmalar önümüzdeki günlerde belirli aralıklarla kamuoyuyla paylaşılacak.

Facebook Yorumları