kartepe kış festivali 3

Bu yıl ilki düzenlenen Kartepe Kış Festivali büyük ilgi gördü. Sisli Vadi’de gerçekleşen organizasyona 50 bini aşkın vatandaş katıldı. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi iş birliğinde Kartepe ilçesi Maşukiye bölgesinde bulunan Sisli Vadi’de bu yıl ilki gerçekleşen Kartepe Kış Festivali (KARFEST) eğlenceli aktivitelere sahne oldu. Etkinliğe katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın da yoğun çalışma temposu sonrası vatandaşlar gibi eğlencenin tadını çıkardı. Kızakla kayan Başkan Büyükakın, ayrıca alanda vatandaşlara sucuk ekmek dağıttı. Pop müziğin sevilen ismi İrem Derici konseri öncesi konuşma da yapan Başkan Büyükakın, “Tüm yaştan herkesi bu festivalde görmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

kartepe kış festivali 2

Kartepe Kış Festivali büyük ilgi gördü 

Başkan Büyükakın, 50 bini aşkın kişinin katıldığı festivalde yaptığı konuşmada, “Tüm yaştan herkesi bu festivalde görmek bizleri çok mutlu etti. Bunu yapmaya devam edersek ‘Mutlu Şehir Kocaeli’ hedefine ilerleyişimiz devam edecektir. İlk etkinliğimiz hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra da etkinliklerimiz daha da genişleyerek devam edecek. Kartepe, bu etkinliklerle daha da güzel bir turizm merkezi olacak” ifadelerini kullandı.

Büyükakın, birçok ilçede turizmle ilgili proje şansları olduğunu belirterek, “Bu sadece bir başlangıç. Bundan sonraki süreçte Kocaeli’nin hem denizi hem de dağları ile birlikte doğal güzelliklerimizi güzel bir şekilde tanıtacağız. Kocaeli aynı zamanda bir festivaller şehri olacak. İnsanların yüzlerinin güldüğü bir şehir olacak. İşte bu festivaller Mutlu Şehir Kocaeli’nin bir ürünü olacak. Kocaeli, KARFEST’le yeni bir festival markası daha kazandı” dedi.

“Kartepe aktivitenin merkezi olmaya devam edecek”

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman da, “Bölgemizin insanlarına yakışan bir festival. Bölgemizde uzun zamandır bunu yapmak istiyorduk. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. KARFEST’in ilkini düzenliyoruz ama bu devam edecek. Kartepe aktivitenin her zaman merkezi olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

İnceleyin:  " Sokaklar Kadınların" Diyerek İzmir'de Kadınlar 7-8 Mart'ta Sokağa Çıkıyor

Katılımcılar İrem Derici ile müziğe doydu

KARFEST, birbirinden eğlenceli aktivite ve şovlara sahne oldu. Etkinlik boyunca soğuk havaya aldırış etmeden eğlenen binlerce kar tutkunu vatandaş, pop müziğin sevilen ismi İrem Derici ile eğlenceye doydu. İrem Derici konseriyle eğlencenin zirve yaptığı festival, gece saat 24.00’a kadar birbirinden renkli etkinliklerle devam etti. Gün boyu katılımcılara ücretsiz çorba, çay, ayran ve sucuk ekmek ikramı da yapıldı. Lazer ışık gösterileri ise geceyi aydınlattı. DJ Mert Erdoğan’ın canlı performansı eşliğinde vatandaşlar gönüllerince dans ederek eğlendi.

kartepe kış festivali 1

Facebook Yorumları