Karaman Belediyesi, yemyeşil bir kent için çalışmalarına devam ediyor. Kentte 2016 yılında 929 bin 89 metrekare olan yeşil alan miktarı 2017 yılında 1 milyon 137 bin 683 metrekare oldu.

Karaman Belediyesi, kentte yeşil alan miktarını arttırmak için çalışmaları sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yandan şehir genelinde birçok yeni parkı hizmete alırken, diğer yandan çiçek, çim ve ağaçlandırma çalışmaları yapıyor. Çalışmalarla, kentin yeşil alan miktarı geçen yıla göre yüzde 18,33 arttı.

Ayrıca belediye 2017 yılında, yol, kaldırım, kavşak, orta refüj, park, ve yeşil alanlara 100 bin mevsimlik çiçek ekimi yanı sıra 50 bin adet fidan dikimi ve halka dağıtımı yapıldı. Özellikle çocuk oyun alanı ve park sayısının her geçen yıl artması ve bu alanların nezih bir şekilde modern donanımlarla her yaş grubundan kişilerin yararlanabileceği sosyal alanlar haline gelmesi yönünde de etkin çalışmalar yürütüldü. Bu kapsamda Seyir Terasları ve Türk Dünyası Kültür Parkı projeleri geliştirilerek uygulamaya konuldu.

Karaman Belediyesi tarafından Beyazkent Mahallesi’nde projelendirilen seyir teraslarının yapımı tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların yüzde 80’lik kısmı tamamlandı. 35 bin metrekare alanı kaplayan Seyir Terasları içerisinde, restaurant, çay bahçesi, lavabo, otopark, yürüyüş yolları, kamelyalar ve piknik alanları bulunuyor. Ayrıca, dekoratif aydınlatmalar ve şelale şeklinde süs havuzları, spor sahası ve çocuk oyun alanları yer alıyor. Karaman’ın yeni cazibe merkezlerinden biri olacak bu mekan, 10 bin metrekarenin üzerinde bir yeşil alanı barındıracak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Yeşil Gaziantep' için imzalar atıldı