CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın’da konuşma yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın’da yaptığı konuşmada, “Birlikte bu memlekete huzuru getireceğiz. Bütün insanları seveceğiz. Herkese saygı göstereceğiz. Yeni bir tarihi beraber yazacağız.” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın’da vatandaşlara seslendi. Kapalı Pazar yeri önünde kendisini dinleyen coşkulu partililere Bartın’a da baharın gelmesini istediğini söyledi. Türkiye’deki onca baskıya rağmen halkın demokrasiyi seçtiğini söyleyen Kılıçdaroğlu namuslu adam olmanın da zor olduğunu, Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek gerektiğini açıkladı.

“Bu memlekete huzuru getireceğiz”

Kılıçdaroğlu, Bartın’da vatandaşlara baharın gelmesi ile birlikte huzurun geleceğini şu cümlelerle dile getirdi: Kılıçdaroğlu: “Bartın’a da baharın gelmesini istiyoruz. Birlikte bu memlekete huzuru getireceğiz. Bütün insanları seveceğiz. Herkese saygı göstereceğiz. Yeni bir tarihi beraber yazacağız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelere vereceğiniz her oy dünyada yankılanacaktır. Bütün baskılara rağmen bütün antidemokratik uygulamalara rağmen Türkiye’de halk demokrasiden yana tavır aldı. Bu çok önemlidir. Demokrasiden yana tavır almak için Mehmet başkanı seçeceksiniz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.


“ Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek lazım. Kul hakkında saygılı olmak lazım.” diye konuştu. 

“Bay Kemal olmak kolay değildir”

Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bay Kemal’ söylemine de şu sözlerle değindi: “Biliyorsunuz Erdoğan’ın temel bir konusu var. O da benim. Bay Kemal. Ben olmasam konuşacak konu da bulamayacak. Şunu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Bay Kemal olmak kolay değildir. Bay Kemal olmak için namuslu adam olmak gerekir. Bay Kemal olmak için dürüst adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için sabahın köründe oğluna telefon edip ‘Oğlum paraları sıfırladın mı’ dememek lazım. Bay Kemal olmak için her kuruşun hesabını millete vermek ve bu incelikte olmak lazım. Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek lazım. Kul hakkında saygılı olmak lazım.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kadın dayanışma merkezleri kurulacak