Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, 44 derneğin üye olduğu Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu’nda (ART-KAF) dernek başkanları ile buluşarak hem projelerini anlattı ve hem kentin sorunlarına ilişkin önerilerini dinledi.

Buluşmada, Mustafa Bozbey, göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Anadolu Arastası projesini de katılımcılara anlatan Bozbey, “Anadolu Arastası, barışın, kardeşliğin ve dünyanın en önemli kültürel projesi” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, 44 derneğin üye olduğu Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu’nda konuşma yaptı.
31 Mart’tan sonra Bursa’ya, kaybolan değerini yeniden kazandıracaklarını ifade eden Bozbey, Bursa’yı örnek ve lider kent yapmak istediğini açıkladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın’la birlikte, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetimi’ni de ziyarette bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey,
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun da  kendisine eşlik ettiği, 44 derneğin üye olduğu Artvin Kafkas Dernekler Federasyonu’nda (ART-KAF) dernek başkanları ile buluşarak hem projelerini anlattı ve hem kentin sorunlarına ilişkin önerilerini dinledi.

“Bursa’ya, kaybolan değerini yeniden kazandıracağız”

Başkanı Suat Özkan ve çok sayıda dernek başkanı katıldığı, Millet Mahallesi’ndeki binasında gerçekleşen buluşmada Mustafa Bozbey, seçildiklerinde yapacakları projeleri detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Anadolu Arastası projesini de katılımcılara anlatan Bozbey, “Anadolu Arastası, barışın, kardeşliğin ve dünyanın en önemli kültürel projesi”şeklinde konuştu. Bursa’da birçok yanlış projenin uygulandığına, kentin değerini kaybettiğine değinen Bozbey, “Biz, Bursalı’yı barıştıracağız. Birlikte yönetim anlayışıyla, insan odaklı planlar yaparak uygulanacak ve 31 Mart’tan sonra Bursa’ya, kaybolan değerini yeniden kazandıracağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Bursa’yı örnek ve lider kent yapacağız”

Bozbey, yaptıkları konuşmada, katılımcıların sorularına yanıtlar verdi. Millet Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirten bir katılımcı, yollarının ve pazar alanlarının olmadığına çok ötekileştirildiğini dile getirerek yakındı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey
“Sadece bina yapmak insanları mutlu etmez” diye yanıtladı. “Bursa’nın birçok yeri boştu. Yaptınız ama sosyal ve kültürel donatı alanları, spor alanları, park ve yeşil alanlar, bisiklet yolları, yürüyüş yolları yaptınız mı? Hayır. O zaman ne anlamı var? Ben hep ‘İnsan için şehir’ diyorum. İnsanı düşünürseniz, öncelik olarak alırsanız bu alanları yaparsınız zaten. Nilüfer’in birçok yerinde çocukların ve gençlerin bisikletle ulaşım sağladığını görüyorum. Biz, Nilüfer’i Nilüferliler’le birlikte yönettiğimiz için bugün Türkiye’nin örnek ve lider kenti oldu. Şimdi inşallah 31 Mart’tan sonra da Bursa’yı örnek ve lider kent yapacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İnceleyin:  İmamoğlu, “Mahalle Birlikleri” ile taahhütname imzaladı

“Her şey daha iyi olacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın’la birlikte, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetimi’ni de ziyarette bulunan Bozbey, DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı H. Ersan Özsoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri, DOSABSİAD Başkanı İbrahim Öztürk ve sanayicilerin yer aldığı buluşmada Bozbey, bölgede yaşanan sorunları dinledi, çözüm önerilerini paylaştı. “Siz de zor bir süreçten geçiyorsunuz. İnşallah 31 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak, sizin yanınızda olup, çevreye ve insana duyarlı bir sanayi anlayışı ortaya koyarak Bursa’yı örnek gösterebilecek bir konuma getirebiliriz. Genel anlayışımız bu. Her şey daha iyi olacak.” dedi.

“Altyapıdan sporcu yetiştirmek çok önemli”

Bursaspor ile ilgili gelen sorulara 31 Mart’tan sonra spora da yoğunluk verileceğine dikkat çeken Bozbey, “Bursaspor, siyasilerin elinden kurtulmalı. Bursasporluluk ruhunu artırmak için tüm ilçelerde farklı branşları da kapsayan Bursaspor Okulu açılmasını öneriyoruz. Bunun için 31 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak destekte bulunacağız. Ayrıca ilçe belediyelerinin spor takımları, Bursaspor başlığı altında toplanmalı. Örneğin Bursaspor Nilüfer Kadın Voleybol Takımı gibi. Yine tüm ilçelerde amatör spor kulüpleri dernekleri oluşturulmalı ve farklı liglerde takımları olmalı. Bu takımlar, Bursaspor’a sporcu yetiştirmeli. Böyle bir yapıyı öneriyoruz. Göreve geldiğimizde bunları masaya yatıracağız. Altyapıdan sporcu yetiştirmek çok önemli.” ifadelerinde bulundu. Buluşmaya katılanlar arasından bir gencin, kendi imkanlarıyla “Seçim Aracı”na dönüştürdüğü oyuncak arabayı, Mustafa Bozbey’e armağan ettiği dikkat çekti.

Çiftçiye yönelik projeler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, akşam saatlerinde son ziyaretini de Gürsu’da gerçekleştirdi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarıyla birlikte Karahıdır, Canbazlar ve Ağaköy Mahalleleri’ne giden Mustafa Bozbey, mahalle sakinlerinin meselelerini de dinledi. Su, ulaşım ve çiftçiye yönelik projelerini paylaştı.

Facebook Yorumları