Ana SayfaGündemErdoğan'dan, siyaset ve beyaz kefen benzetmesi

Erdoğan’dan, siyaset ve beyaz kefen benzetmesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Adıyaman projelerinden bahseden ve 31 Mart için güçlü bir destek beklediğini dile getiren Erdoğan, siyasetin darbecilere ışık tutmak olmadığının, beyaz kefen giyenlerin işi olduğunun açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman halkı ile buluştu. ”Siyaset tankların arasından kaçıp gidenlerin işi değildir. Siyaset darbecilere ışık tutanların değil, darbecilerin karşısına çıkanların işidir. Siyaset beyaz kefen giyenlerin işidir. 31 Mart için şimdi sizlerden güçlü bir destek bekliyorum. Hayır duanızdan daha büyük şey tanımıyorum” şeklinde konuştu. 

”Bizde Kürdistan yok”

Mitingde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli için de konuştu. Sezai Temelli’ nin kürt olmadığını dile getiren Erdoğan, vatandaşlara görüntüler izletti. ”Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? şeklinde konuşan Erdoğan, ülkeyi bölemeyeceklerine, Türkiye’de Kürdistan diye bir yer olmadığına dair açıklamalarda bulundu. ”Bizim Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’muz, Akdeniz’imiz, Egemiz, Marmara’mız, Karadeniz’imiz var. Ama bizde Kürdistan yok. Kuzey Irak’ta Kürdistan var. Eğer sen çok seviyorsan Irak’ta bulunan Kürdistan’a defol git. Siz bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Bu tehdit dilini Kürt kardeşlerim sineye çeker mi? Bunlar kim oluyor ki, Kürt kardeşlerimin oylarını adı iyi ama kendisi başka olan, CHP’ye partilere pazarlıyor” dedi.

”Artık her şeye dava açıyorum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, artık her şeye dava açtığını dile getirdi. Ardından CHP’li kardeşlerine seslenen Erdoğan, Kılıçdaroğlun’dan kurtulmak isteyip istemediklerini sordu.”31 Mart’ta buna gerekeni yapın. Buna dava açtım. Bay Kemal’den gelecek parayı Mehmetçik Vakfı’na hibe edeceğim. Artık her şeye dava açıyorum. Niye yalan söylüyorsun? İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü, bunları biz yaptık. İzmir milletvekili olan bu adam İzmir’e yapılanları görmüyor. İzmir’in suyu yoktu. Gördes Barajı’nı biz yaptık ve suyu getirdik. Ama inanıyorum ki halkımız ona bunun hesabını soracak. Son 17 yılda Adıyaman’a 16 katrilyon yatırım yaptık” şeklinde ifadelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü, bunları biz yaptık. Son 17 yılda Adıyaman’a 16 katrilyon yatırım yaptık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

”Projelerimizi sürekli karaladılar”

Erdoğan, Adıyaman’da başlatmış oldukları ve yapacakları sulama projelerinden bahsetti. CHP’nin muhalefet yapan bir tavır içinde olduğunu dile getiren Erdoğan şunları kaydetti. ”Adıyaman ilçelerinde 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi programımıza aldık, 150 yataklı hastanenin proje çalışmaları devam ediyor. Samsat’taki konutların birinci etap bitmek üzere, hak sahiplerine teslim ediyor. Sulama projeleri Adıyaman’ın hayat damarlarıdır. Koç Ali Barajının inşası sürüyor, Gömükan Barajı ile toprakların sulanmasını sağlayacağız.
Biz bunları yaparken CHP ne yaptı? Onlar mega projelerimizi sürekli karaladılar ve kötülediler. Manipülasyonlarla Türkiye’yi paçasından çekmeye çalıştılar. Yasakları savunan, darbecilerden medet uman bir muhalefete başka hangi ülkede rastlanır.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla