Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, verdiği destekten dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Kızılay platin madalya ödülü verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kızılay Bağışçılar Ödül Töreni ve İftar Programı’na katıldı. İftar programı, Haliç Kongre Merkezi’nde Türk Kızılayı’nın 149. kuruluş yıldönümünde gerçekleştirildi. Toplantıda, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da hazır bulundu. Gecede, Ramazan ayının ruhunu yaşamak adına iftar sofrasında bir araya gelindi. İftarın ardından da ülke genelinde kan bağışlayarak hayat kurtaran kurum ve vatandaşlar platin madalya ile onurlandırıldı.

“Yollarda yağmalandı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yardımlaşma, dayanışma kültürümüzün yapılarına ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin ve dünyanın daha huzurlu, güvenli hale gelmesine o derece katkıda bulunmuş oluruz. Günümüz dünyasında her iş gibi yardım toplama ve bunları yerine ulaştırma faaliyetleri amatör bir ruhla, bir inançla bir profesyonellik gerektiriyor. Aksi takdirde milletimizin büyük bir şevkle kendi nafakasından kısarak yaptığı yardımların heba olması veya yanlış ellere geçmesi kaçınılmaz hale geliyor. Geçmişte komşu ülkelerimizden birine, büyük şehirlerimizdeki belediyelerimizden birinin kendi imkanlarıyla gönderdiği yedi kamyon yardım malzemesinden tek bir paketin dahi yerine ulaşamadan yollarda yağmalandığını biliyorum” dedi.

cumhurbaskani-erdogan-kadir-topbas

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılay’a verdiği destekten dolayı Başkan Kadir Topbaş’a ve diğer bağışçılara platin madalyalarını takdim etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BURSA’DA 384 MİLYON TL’LİK YATIRIM HİZMETE AÇILDI