Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni stada 9 milyon 440 bin TL’lik destek vererek, yapımındaki sorunlarının kaldırılıp, tamamlanmasını sağladı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Süper Lig’deki tek temsilcisi olan Evkur Yeni Malatyaspor, ligin ilk yarısını 22 puanla 10’uncu sırada tamamladı. Yapımında sorunlar yaşanan yeni stadyum için devreye Malatya Büyükşehir Belediyesi girdi. Stadyum, belediye tarafından sağlanan 9 milyon 440 bin liralık destekle tamamlandı. Stadyum, sezonun 5’nci maçında hizmete girdi.

Belediye kolları sıvadı

Müteahhit firmanın iflas etmesi nedeniyle yapım süreci uzayan ve birçok sorunlar yaşanan yeni stat, 2017- 2018 sezonu açılışına yetiştirilemedi. Bunun üzerine devreye Büyükşehir Belediyesi girdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan 27 bin 44 kişi kapasiteli Yeni Malatya Stadyumu’ndaki eksiklikler nedeniyle Futbol Federasyonu tarafından sezon başında “Maç oynanmaz” raporu verildi. Stat, daha sonra eksikliklerin giderilmesi için 1 yıllığına Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Stadın devir işlemlerinin tamamlandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, amatör spor kulüplerinin yanı sıra profesyonel spor kulüplerine de önemli destekler verdiklerini belirtti. Çakır, Evkur Yeni Malatyaspor’un, Malatyalılar’ın ortak paydası olduğunu söyledi. Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesinin spor ve sporcu dostu bir belediye olduğunu kaydetti. Çakır, Evkur Yeni Malatya Spor’un Süper Lig’de kalıcı olması için Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elinden gelen desteği vereceğini ifade etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malatya Büyükşehir Belediyesine inceleme: 15 personel açığa alındı