Barbaros Bulvarı

Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş Belediyesi tarafından Barbaros Bulvarı’nda yılbaşı kutlamaları için yapılan izin başvurusunu güvenlik gerekçesiyle reddetti.

Beşiktaş Belediyesi, yılbaşı kutlaması için 31 Aralık’ta Barbaros Meydanı’nda 21.00 ile gece 00.30 saatleri arasında yılbaşı kutlaması düzenlemek için yaptığı izin başvurusu yapmıştı. Başvuru, Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından reddedildi. Kaymakamlık ret yazısında, “Söz konusu taleple ülkemizin içinde bulunduğu şartlar dikkate alınmıştır. Provakatif eylem ve olayların meydana gelebileceği değerlendirilmiştir. Ayrıca etkinliğe katılacaklar dahil halkın huzur, güvenlik ve esenliğinin, kamu güvenlik ve düzeninin bozulmasına sebebiyet verebileceği değerlendirilmiştir” denildi.

Yazıda, kutlamanın planlandığı alanda Anadolu-Avrupa Yakası deniz ulaşımının geçiş hattı ve iskele olduğu belirtildi. Yazıda, “Alan, Fatih Beyoğlu, Beşiktaş, Mecidiyeköy toplu taşıma hatlarının güzergahı ve son durağıdır. Bu nedenle araç ve yaya yoğunluğunun fazla olduğu bir yerdir. Özellikle de 31 Aralık gününün önemi ile birlikte bu alan ve çevresinde bu yoğunluğun daha da artacağı değerlendirilmektedir. Bu nedenle yapılması planlanan etkinlik herhangi bir müessif olaya meydan vermemek amacıyla uygun görülmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li Beşiktaş Belediyesi 15 Temmuz Anıtı yapıyor