Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaşlı Destek Programı hayata geçiriliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Malatya Büyükşehir Belediyesince Yaşlı Destek Programı vatandaşların hizmetine sunulacak. Programla, yaşlılar evlerinde hizmet alacak. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşlılar için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü adı altında müstakil bir müdürlük kurduklarını anımsattı. Çakır, “Yaşlılık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturuldu. Yaşlı Destek Programı programı bu müdürlük tarafından yürütülecek. Bu kapsamda, yaşlılarımıza kişisel ev temizliğinin yanı sıra basit tadilat ve tamirat işleri ile hastaneye gidemeyenler için ulaşım desteği gibi hizmetler sunulacak. Ayrıca yaşlılarımızı sosyal hayata bağlayacak ve daha aktif olmalarını sağlayacak gezi programları düzenleyeceğiz. Bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çakır proje kapsamında tadilatı yapılan ve ‘Vefa Konağı’ ismi verilen eski nikah dairesinde incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Ercan Turan ve genel sekreter yardımcıları ile daire başkanlarının katıldığı inceleme sırasında Başkan Çakır, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Engelliler sağlıklı kent arıyor