Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte göründüğü fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmasına tepki geldi.

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da İçişleri Bakanlığınca görevden alındı. Bunların ardından CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, resmi sosyal medya hesabından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte birkaç saat önce çekilen fotoğrafını yayınladı. Fotoğraf, sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

Ali Kılıç, Bakan Soylu ile birlikte çektiği fotoğrafı “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Haliç Kongre Merkezi”ndeyiz. Maltepe Kaymakamımız Meftun Dallı ve mahalle muhtarlarımızla birlikte İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele toplantısına katıldık” sözleriyle paylaştı.

CHP’li vekilden tepki

Kılıç’a kendi partisinden tepki gecikmedi. İlk tepki CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’den geldi. Cihaner, “Belediye başaknlarımızın (parti politikalarını, kaygılarını ve gündemlerini gözetmeyip) ‘iktidara yaranma’ görüntüsü verebilecek söylem ve görüntülerden kaçınmaları gerekir. Zorunlu resmi temaslar dışındaki bu görüntüler, -en azından- boyun eğmeyenlere ve direnenlere hakarettir” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, Kılıçdaroğlu'na destek verdi