Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi Bağpınar Aşağı Köprüsü ile ilgili restorasyon çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan tarihi köprülerin onarılarak hizmete sunulacağını ve köprülerin eski kimliğine kavuşturulacağını söyledi. Büyükkılıç, Gesi Bağpınar Mahallesi tarihi “Bağpınar Aşağı Köprüsü” ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirtti. Büyükkılıç, köprünün bulunduğu alanın da korunarak aslına uygun olarak yenileneceğini kaydetti. Başkan Dr. Büyükkılıç, “Melikgazi İlçesi aynı zamanda Anadolu’nun tarihi kimliği sayılır. Çünkü Kayseri ilinde mevcut tarihi eserlerin önemli büyük eserleri ilçe sınırlarımız içerisindedir. Eski sokak köprülerimizin şehir planında hepsinin yerleri bellidir. Bağpınar’daki köprü aslına uygun olarak inşa edilecek ve yine bizleri birbirimize bağlayarak ulaşmamızı sağlayacaktır“ dedi.

Bağpınar Aşağı Köprüsü’nün mülkiyet sorunu olmadığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi köprünün imar palanına işlenerek onarılması için Belediye Meclisi’nden oybirliği ile karar alındığını sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mustafa Tuna: "Ankara'da su, ekmek ve ulaşıma zam yok"