İstanbul’da Maltepe Belediyesinin desteğiyle el ele veren Maltepeli kadınlar, yardıma muhtaç çocuklar için el emeği göz nuru giysiler ördü.

Maltepe Belediyesine bağlı ve 50 yaş üstü insanların birbiriyle kaynaşmaları ve sosyalleşmelerini amaçlayan Altın Yıllar Yaşam Merkezinin “Altın Kızlar”ı, örnek bir projeye imza attı. Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan merkezdeki Maltepeli kadınlar, ilçede yardıma muhtaç çocuklar için bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Proje kapsamında çocuklar için şapka, bere, yelek, hırka, kapüşonlu hırka, atkı patik, süveter, bluz, bebek tulumu, çorap gibi giysiler ördü. 30 üyenin katılarak destek verdiği projede üretilen giysiler, yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına ulaştırılacak.

Dayanışma güçlenecek

Çocuklar için yapılan bu etkinliğe katılan Zübeyde Karakütük, yardıma muhtaç çocuklar için bir şeyler örmenin ve onlarla dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Bir diğer katılımcı Safiye Topaloğlu, bu etkinliğin dayanışmayı güçlendirdiğini ifade etti. Topaloğlu, herkesin etkinliğe katkı sunduğunu kaydetti. Topaloğlu, özellikle örme işlemine katılamayan diğer üyelerin de, dışarıdan bir şeyler alarak çocuklara destek sunduğunu söyledi.

Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürü Nilgün Sevdiren ise projeyi ciddi bir biçimde sahiplendiklerini ifade etti. Sevdiren, genciyle, yaşlısıyla ve çocuğuyla, tüm Maltepelilerle dayanışmayı ve sevgiyi güçlendireceklerini söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İki başkan, 'Samsung Boğaziçi Yarışı'nda çocuklar için kulaç attı