İstanbul’un Sultanbeyli Belediyesi girişimleriyle, ilçeye İETT tarafından yeni bir hat daha kazandırıldı. Metro ve metrobüsle entegre hatta seferler başladı.

Ulaşım sorunlarını geride bırakmak için çalışmalar yapan Sultanbeyli Belediyesi, son dönemde İETT ile yapılan görüşmelerle Sultanbeyli’ye çok sayıda hat ve otobüs kazandırılmasını sağladı. Bu çerçevede Kadıköy-Kartal – Tavşantepe Metro’su ve Metrobüs’e entegre olan 18 hattı seferlerine başladı. Sultanbeyli peronlardan kalkan araç, Petrol Yolu Caddesi üzerinden otobana giriyor ve Uzunçayır Metrobüs, Harem güzergâhında çalışıyor.

15 araç 132 sefer

15 araç ile 132 sefer yapması planlanan 18 hattı, pik saatlerde 8 ila 10 dakika aralıklarla hareket edecek. Hattın ilk seferine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı. Sultanbeyli peronlarında araca binen Başkan Keskin otoban girişine kadar araçla yolculuk yaptı. Otobüse binen yolcularla sohbet eden Başkan Keskin yaptığı açıklamada “18 hattı ilçemize hayırlı olsun. Ulaşım konusunda vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çalışmaları hızla atmaya devam ediyoruz. Metro çalışmaları hızla devam ederken vatandaşlarımızın rahat ulaşım sağlaması için 18 hattımız oluşturuldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir'de "Gittiğin Kadar Öde" sistemi başladı