İstanbul Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’na entegre edilecek olan Sultanbeyli Metrosu için çalışmalar başladı. Çalışmanın tamamlanmasıyla ilçeye 3 metro gelecek.

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesine son yıllarda ulaşım alanında önemli yatırımlar yapılıyor. İlçede, TEM bağlantı yollarının hizmete girmesiyle ulaşım kolaylaştı. Ardından İETT ile yapılan görüşmeler sonucunda TEM’den ilçeye direkt ulaşım hatları oluşturuldu. Sultanbeyli Belediyesinin girişimleriyle İETT tarafından 2009 yılında 11 olan hat sayısı 31’e çıkarıldı. 321 olan sefer sayısı 2 bin 135’e, 28 olan araç sayısı ise 258’e yükseltildi.

İETT’nin yaptığı ulaşım yatırımlarının yanı sıra Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in girişimleriyle metro projeleri için adımlar atıldı. İlk etapta Üsküdar–Çekmeköy- Sancaktepe Metrosuna entegre edilecek olan Sultanbeyli Metrosu için çalışmalar başlatıldı. 11 kilometre uzunluğunda olan metro hattı için Sultanbeyli’de 2 durak planlandı. Durakların bulunduğu noktalarda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Diğer taraftan Kadıköy – Ataşehir – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro hattı ve Sultanbeyli-Kurtköy Metro hattının oluşturulması için de çalışmalar devam ediyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malkoçoğlu'nun Aydos Kalesi ziyarete açılıyor